Kolej na zniżki! Jak taniej wybrać się do filharmonii, muzeum czy przejechać się "Elką"? Podpowiadamy!

438164520 1032115185028273 680549808935713930 n

Redakcja

26 maja 2024

Koleje Śląskie wspólnie z podmiotami kulturalno-rozrywkowymi z województwa śląskiego, prowadzą akcję promocyjną pn. Kolej na Zniżki. Na czym polega akcja?

Korzystając z przejazdów Kolei Śląskich, możecie skorzystać z oferty, która pozwala Wam kupić tańszy bilet do wielu instytucji kultury Województwa Śląskiego. Lista instytucji jest naprawdę kusząca, dlatego warto skorzystać z tej możliwości i nie tylko zaoszczędzić trochę grosza poznając kulturalne nowości w regionie, ale także wybrać ekologiczny transport, a to ma również wielkie znaczenie.

Lista podmiotów współpracujących z Kolejami Śląskimi w ramach akcji Kolej na Zniżki wraz z obowiązującymi warunkami i przysługującymi rabatami:

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” – 50% zniżki na zakup biletu wstępu do Muzeum.

Ważne: zniżka nie obejmuje wydarzeń specjalnych, koncertów, a także innych usług oferowanych przez Muzeum, w tym zajęć edukacyjnych. 

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego – 30% zniżki na zakup biletu na wybrane koncerty abonamentowe i nieabonamentowe.

Ważne: zniżka nie obejmuje koncertów specjalnych: sylwestrowych, sylwestrowych na bis, Walentynek, koncertów obcych oraz wyjazdowych, a także innych usług oferowanych przez Filharmonię Śląską, w tym zajęć edukacyjnych. 

Panteon Górnośląski w Katowicach – 50% zniżki na zakup biletu wstępu na wystawę stałą.
Ważne: zniżka obejmuje zwiedzanie w trybie indywidualnym, bez usługi przewodnickiej. Zniżka nie obejmuje wyjazdu na tarasy widokowe, wydarzeń specjalnych, koncertów, a także innych usług oferowanych przez Panteon Górnośląski. 

Park Śląski – 5 zł zniżki od ceny biletu normalnego na zakup biletu, na przejazd Kolejką Elką.

Ważne: bilet Kolei Śląskich należy okazać pracownikowi obsługi Parku Śląskiego, który po jego weryfikacji aktywuje zniżkę w biletomacie, poprzez który dokonuje się zakupu na przejazd kolejką Elką. Skorzystanie z oferty oznacza akceptację regulaminu

Muzeum Powstań Śląskich – 50% zniżki na zakup biletu wstępu do Muzeum. 

Muzeum mieści się w zrewitalizowanym budynku dawnej komendy Policji w Świętochłowicach, przy ulicy Wiktora Polaka 1. Jego projektantami byli Emil i Georg Zillmannowie, ci sami, którzy stworzyli unikatowe osiedle robotnicze na Nikiszowcu. Pasażerowie Kolei Śląskich, którzy odwiedzą Muzeum, obejrzą nowoczesną, multimedialną ekspozycję, rozmieszczoną na czterech kondygnacjach. Wystawa przenosi gości w podróż przez historię Powstań Śląskich. Narrator, postać fikcyjna, oprowadza widzów prezentując główne postacie i wydarzenia, zarówno te związane z polem walki, jak i światem wielkiej polityki. Dodatkiem do wystawy są materiały tematyczne, prezentowane w salach w różnych formach, od plansz merytorycznych po interaktywne aplikacje i zabawy pogłębiające wiedzę, a także atrakcje niemultimedialne, takie jak zagadki czy możliwość odbicia odznaki powstańczej. Podczas tworzenia scenografii wykorzystano eksponaty z Muzeum Miejskiego w Świętochłowicach, co dodaje wystawie autentyczności.

Wybór bezemisyjnego transportu wpływa na jakość powietrza w naszym regionie, ale także jakość spędzanego w miastach czasu. Gdy trafiamy do wielkiej metropolii wraz z setkami tysięcy innych samochodów, okazuje się, że nasze miasta są realnie rozjeżdżone. To na pewno nie sprzyja spokojnemu odbiorowi dzieł muzycznych, malarskich czy świetnych wystaw historycznych.

powiązane artykuły:

Koleje slaskie zagubione przedmioty
Lifestyle 19 kwietnia 2024

Ze statystyk Kolei Śląskich wynika, że jesteśmy coraz bardziej roztargnieni. W 2022 roku do Punkt

Trasa kolejowa gliwice rybnik
Lokalne 21 kwietnia 2024

9 czerwca Koleje Śląskie uruchomią codzienne połączenie między Rybnikiem i Gliwicami. To prawdziw

Velocug kolei slaskich
Turystyka 18 kwietnia 2024

27 kwietnia na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze s

Oferty kolei slaskich wekendy
Turystyka 15 kwietnia 2024

Koleje Śląskie przygotowały dla pasażerów ofertę specjalną na zbliżającą się majówkę. Za 100 zł b

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.7µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3