Kolej Linowa Elka chwilowo nieczynna

Elka nieczynna

Redakcja

30 maja, 2023

W związku z budową drugiego odcinka Kolei Linowej Elka, kolej została zamknięta do odwołania.

W poniedziałek, 29 maja, Park Śląski poinformował, że kolej pozostaje nieczynna do odwołania. Powodem tymczasowego zawieszenia kursów jest budowa drugiego odcinka. 

Prace są prowadzone w celu ulepszenia atrakcji i zapewnienia jeszcze lepszego doświadczenia dla odwiedzających w przyszłości. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i będziemy Was informować o postępach. Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie!- czytamy na stronie Parku Śląskiego. 

Budowany drugi odcinek będzie mierzył 1840 metrów, a podróż kolejką zajmie od 15 do 20 minut w jedną stronę. Z góry będzie można obserwować Śląski Ogród Zoologiczny, podróżujący przejadą malowniczą trasą nad wybiegami dla zwierząt oraz Doliną Dinozaurów. Stacja przesiadkowa zlokalizowana będzie przy Wesołym Miasteczku. Druga nitka „Elki” wyposażona zostanie w 30 czteroosobowych otwartych kanap i 15 gondoli.

Kilka dni temu ogłoszono też przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie stacji oraz trzeciej linii Kolei Linowej Elki. Trasa będzie przebiegać od stacji Planetarium do Stadionu Śląskiego, tym samym Elka powróci do kursowania w dawnym kształcie.

powiązane artykuły:

Kolej Linowa Elka w Parku Śląskim 6
Lokalne 25 maja, 2023

Właśnie ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie stacji oraz trzeciej linii Ko

Rozbudowa elki w parku śląskim
Lokalne 21 kwietnia, 2023

Budowa drugiej nitki Kolei Linowej „Elka” od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.0µg/m3 PM2.5: 9.5µg/m3