Budowa drugiej nitki Kolei Linowej „Elka”. Na jakim etapie są prace?

Rozbudowa elki w parku śląskim

Redakcja

21 kwietnia 2023

Budowa drugiej nitki Kolei Linowej „Elka” od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego przebiega zgodnie z harmonogramem - informują władze Parku Śląskiego. 

Na obu stacjach trwają intensywne prace budowlane, m.in. stawiana jest główna konstrukcja obu obiektów, spacerowicze mogą dostrzec już zarys przyszłej stacji. Następnym etapem będzie stworzenie konstrukcji dachowej, prace z tym związane mają ruszyć w okolicy czerwca.

 Jednocześnie ruszyły prace związane z demontażem fundamentów po starych podporach, w ich miejsce stawiane będą nowe słupy. W ciągu najbliższych tygodni zamontowane zostaną elementy napędu.

"Prace przy budowie II linii „Elki” przebiegają zgodnie z planem, dokładamy wszelkich starań, aby już w majówkę ponownie uruchomić I linię od Stadionu do Wesołego Miasteczka. Liczymy, że pogoda dopisze i będziemy mogli wszyscy cieszyć się widokiem kwitnącego Parku Śląskiego z lotu ptaka" - mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Odcinek od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego będzie mierzył 1840 metrów. Trasę ma obsługiwać co najmniej 30 wyciągów krzesełkowych i 15 gondoli. Co godzinę kolejka przewiezie nawet 900 osób. Ogromnym atutem będzie to, iż przejazd nastąpi tuż nad Śląskim Ogrodem Zoologicznym. To okazja, by zwiedzający mogli zobaczyć mieszkające tu zwierzęta z perspektywy nawet raptem kilku metrów nad ziemią. W najniższym punkcie będzie to tylko 8 metrów, w najwyższym prawie 20!

powiązane artykuły:

Budowa nowej linii Elki
Lokalne 23 marca 2023

Prace związane z budową nowej linii Elki ze stacji Wesołe Miasteczko do Planetarium Śląsk

Csm fontanny psl 8 8a3f182514
Lokalne 8 września 2021

"Elka" to jedna z najlepszych i najpopularniejszych atrakcji w Parku Śląskim. Już od 54 lat odwiedza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3