Koksownia Bytom przygotowała specjalną ofertę zakupu koksu. Niższe ceny dla bytomian

ZFC6774

Redakcja

11 października 2022

Mieszkańcy Bytomia będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty zakupu koksu produkowanego przez Koksownię Bytom. Superkoks, czyli koks opałowy z Koksowni Bytom, przystosowany do palenia w większości pieców, jest pakowany w 20-kilogramowe worki lub sprzedawany luzem.

W związku z kryzysem energetycznym, który dotknął Europę, jako nieduża, sprawnie zarządzana koksownia, postanowiliśmy szybko wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodaków i w perspektywie zbliżającej się zimy uruchomiliśmy sprzedaż detaliczną czystego oraz dostępnego paliwa, Superkoksu”

tłumaczy Rafał Szostok, prezes Koksowni Bytom.

W otwartej sprzedaży funkcjonują trzy oferty cenowe: detaliczna, dla hurtowników i specjalna - dla mieszkańców Bytomia.

W pierwszej kolejności walczymy ze smogiem tu gdzie sami mieszkamy i pracujemy, dlatego przygotowaliśmy specjalne - niższe ceny dla bytomian. Aby z nich skorzystać wystarczy przedstawić przy zakupie dowód zamieszkania w Bytomiu, np. rachunek za prąd”

mówi Wojciech Greczkowicz, pomysłodawca nowej linii produktowej Koksowni Bytom.

Mieszkańcy Bytomia zapłacą 2150 zł netto za tonę koksu sprzedawanego luzem i 2250 zł netto za tonę koksu pakowanego w 20-kilogramowe worki.

Dla kogo palenie koksem opałowym?

Istnieje kilka rodzajów koksu, ale do ogrzewania budynków mieszkalnych stosuje się koks opałowy. Pomimo wysokiej wartości opałowej, taki koks nie nadaje się do kotłów grzewczych każdego typu.

Aby palić koksem, trzeba zapewnić palenisku duży i stały dopływ powietrza oraz wysoką temperaturę, bo tylko w takich warunkach spalanie odbywa się prawidłowo”

mówi Daniel Ostrowicki, kierownik Koksowni Bytom, który od lat ogrzewa swój dom wyłącznie koksem opałowym.

Urządzenie grzewcze, w którym pali się koksem musi spełniać odpowiednie warunki: mieć dużą wytrzymałość i dobrze radzić sobie z bardzo wysoką temperaturą paleniska, rzędu nawet 1000 st. C. Najlepiej sprawdzają się w tym wypadku piece żeliwne lub kotły specjalnie przystosowane do tego typu paliwa.

W przypadku innych urządzeń radzimy zapoznać się ze wskazaniami ich producenta”

zastrzega Daniel Ostrowicki.

Paląc koksem, uzyskamy tak samo dobre rezultaty spalania, co w przypadku węgla, przy czym stanie się to przy mniejszym zużyciu paliwa.

A to dlatego, że koks jest paliwem o wiele czystszym od węgla. W składzie koksu znajduje się co najmniej 90 proc. czystego węgla, co znacząco wpływa na jego wydajność grzewczą”

wyjaśnia Jarosław Barański, dyrektor zarządzający Koksownią Bytom.

Gdzie kupić Superkoks z Bytomia?

Trzy rodzaje Superkoksu (groszek 10-25 mm oraz orzech 20-40 mm i 40-60 mm) można już teraz kupić osobiście w punkcie sprzedaży detalicznej Koksowni Bytom w Bytomiu przy ul. Konstytucji 61.

ZFC6903

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3