Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

57 728369

Redakcja

11 października, 2022

33-latek po spowodowaniu wypadku drogowego wyszedł z samochodu i próbował pić alkohol. Sytuację zauważył st. sierżant Paweł Góra z rybnickiej komendy, który wracał do domu po zakończonej służbie. Obezwładnił on i zatrzymał pijanego. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Starszy sierżant Paweł Góra wracając do domu po zakończonej służbie, przejeżdżał obok wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulicy Świerklańskiej z Boguszowicką w Jankowicach. Ponieważ nie było przy nim żadnych służb, mundurowy powiadomił od razu dyżurnego komendy i udzielił pomocy poszkodowanym. Policjant zauważył mężczyznę, który wyszedł z rozbitego samochodu i chciał pić alkohol. 33-latek kierujący BMW został jednak szybko zatrzymany przez mundurowego.  Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyźnie pobrano krew do badań.


Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki 33-latek kierujący BMW, wyjeżdżając z ulicy Boguszowickiej — skręcił w prawo w ulicę Świerklańską i zderzył się z kierującą Fiatem. Okazało się, że 19-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego, kierująca osobówką wyprzedzała na skrzyżowaniu kierującego fordem. W efekcie doszło do zderzenia trzech pojazdów. W wyniku tego wypadku, do szpitala została przewieziona 19-letnia mieszkanka Świerklan, kierująca fiatem. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.7µg/m3