Kierująca samochodem miała atak epilepsji. Inni kierowcy trąbili, zamiast jej pomóc

Speedometer g290361d5f 1920

Redakcja

13 kwietnia 2023

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Katowicach. Kobieta dostała ataku epilepsji podczas prowadzenia samochodu. Nie popisali się inni kierowcy, którzy zamiast sprawdzić co się dzieje, woleli trąbić na poszkodowaną, która z powodu ataku zablokowała ruch. 

Do zdarzenia doszło na ulicy Iłłakowiczówny. 62-latka podczas kierowania samochodem marki Fiat miała nagły atak epilepsji. Zatrzymała samochód pasie ruchu z włączonym silnikiem i blokowała przejazd innym samochodom. Inni kierowcy zamiast sprawdzić co się dzieje i udzielić jej pomocy, woleli trąbić wyrażając swoje niezadowolenie z powodu zablokowania pasa ruchu.

Na szczęście dla kobiety tą samą ulicą przejeżdżał  patrol Referatu Patrolowo–Interwencyjnego Wydziału Prewencji katowickiej komendy, który jechał na inną interwencję. Policjanci zauważyli blokujący ruch samochód i postanowili sprawdzić co się dzieje. Kiedy okazało się, że kobieta ma atak epilepsji, natychmiast udzielili jej pomocy.

- Podbiegli do auta, wyłączyli silnik i udzielili jej pierwszej pomocy. Kobieta nie była w stanie odpowiedzieć logicznie na jakiekolwiek pytania. Jej stan zdrowia znacząco się pogarszał. Na miejsce natychmiast przyjechała wezwana karetka pogotowia, która zabrała 62-latkę do szpitala - relacjonuje katowicka komenda.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierująca z powodu nagłego ataku nie spowodowała żadnego zdarzenia drogowego. 

fot. ilustracja poglądowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3