Kierowca ciężarówki zmarł w czasie jazdy. Samochód zatrzymał świadek zdarzenia

Pijany kierowca tira

Redakcja

3 kwietnia 2024

Sosnowieccy policjanci zostali powiadomieni o niebezpiecznej sytuacji na trasie DK94. Jeden z kierowców, zauważył pojazd ciężarowy, który jechał „wężykiem”, a następnie zaczął zjeżdżać na pobocze. Kierowca był nieprzytomny. Świadek zdarzenia natychmiast zareagował, zatrzymując samochód. Swoim zachowaniem najprawdopodobniej zapobiegł kolejnej tragedii.

Do zdarzenia na trasie DK 94, w kierunku Dąbrowy Górniczej. Mundurowi przyjechali na miejsce zgłoszenia i szybko zabezpieczyli prawy pas jezdni, na którym częściowo stała ciężarówka.

Podczas rozmowy ze zgłaszającym, 30-letnim obywatelem Ukrainy, okazało się, że podczas jazdy zauważył podejrzanie poruszający się po drodze samochód ciężarowy. Pojazd po chwili zaczął zjeżdżać na pobocze. 

Gdy 30-latek zrównał się z ciężarówką, zobaczył na miejscu kierowcy nieprzytomnego mężczyznę. Widząc to, postanowił natychmiast zareagować, gdyż zdał sobie sprawę, że pojazd w każdym momencie mógł uderzyć w inne, przejeżdżające obok samochody. Zatrzymał prowadzony przez siebie pojazd, po czym podbiegł do ciężarówki i zaciągnął hamulec ręczny. Następnie wezwał pogotowie oraz policjantów, którzy jeszcze przed przyjazdem karetki, udzielili nieprzytomnemu 59-latkowi pomocy - relacjonje policja. 

Niestety, kierowca pojazdu ciężarowego, pomimo podjętych natychmiast czynności reanimacyjnych, zmarł.

Dzięki szybkiej reakcji świadka tego zdarzenia udało się uniknąć jeszcze większej eskalacji tragedii na tak ruchliwej drodze. 

powiązane artykuły:

Karetka
Lokalne 20 marca 2021

Medykom nie udało się uratować życia kierowcy karetki pogotowia, który w piątek po południu został r

64 616900
Lokalne 3 czerwca 2020

We wtorek w Zabrzu na DK 88 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Kierowca

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3