Kibole z Psycho Fans skazani!

3 362675 1

Redakcja

9 lutego, 2023

Zakończył się jeden z procesów dotyczący działalności Psycho Fans, czyli przestępców związanych ze środowiskiem kibicowskim Ruchu Chorzów. Według śledczych ta "psychofansi" byli najlepiej zorganizowaną i najniebezpieczniejszą grupą kibolską w Polsce.

Według śledczych 15 członków Psycho Fans w latach 2004–2010 dokonało prawie stu włamań i rozbojów w całym kraju. Ukradli ponad 2 mln zł. Handlowali również narkotykami. Oskarżeni mieli uczestniczyć w zorganizowanych ustawkach i napadach.

WIĘCEJ TUTAJ.

Dwa lata temu gliwicki sąd skazał kiboli na kary więzienie. Ich obrońcy odwołali się od wyroku. W środę, 8 lutego 2023 roku Sąd Apelacyjny w Katowicach podtrzymał wyroki gliwickiego sądu, wprowadzając tylko małe zmiany. Najwyższy wymiar kary otrzymał jeden z czołowych działaczy Psycho Fans Maciej M. "Maślak" skazany na 15 lat. Łukasz L.  dostał 14 lat więzienia, a Rafał Z. "Zenek" 8 lat więzienia. Pozostali otrzymali od roku i trzech miesięcy do 6 lat. Skazany został również Maciej S. "Maciuś" (3 lata i 2 miesiące), który współpracował z prokuratorem i wymiarem sprawiedliwości. Złagodzoną karę za zeznania otrzymał też Michał K. "Kowol",

Pozostali członkowie grupy i ich obrońcy od samego początku podważali zeznania skruszonych przestępców. Uważali, że zostali pomówienia, a zeznania m.in. Maślaka oraz akta prokuratury nie są ze sobą spójne. Wyraz niezadowolenia z wyroku wyraził w Sądzie Apelacyjnym Łukasz L.,który nazwał wyrik "farsą" i dodał, że w Polsce jest gorzej niż w Białorusi. 

Wyrok Sądu Apelacyjnego to tylko zakończenie jednego z etapów. Trwa postępowanie dot. innych "grzechów" tej grupy. Chodzi m.in. o brutalne napady, zabójstwa jednego z przywódców zabrzańskiej Torcidy oraz o współpracę z krakowskimi Sharksami. W tle jest też motyw planowania zabójstwa prokuratora przez "Maślaka". W tych sprawach oskarżonych zostało kilkadziesiąt osób,. w tym też "Maślak", „Maciuś", „Lucky". Na współpracę z wymiarem sprawiedliwości poszedł Łukasz B. "Baluś". 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3