Kibole z Gliwic zatrzymani! Policja przejęła narkotyki i broń [WIDEO]

Kibolegliwice
Kastelik

Szymon Kastelik

16 listopada, 2022

Policja pod nadzorem prokuratury przeprowadziła zorganizowaną akcję wymierzoną w środowisko kibolskie z Gliwic. Funkcjonariusze przejęli 25 kilogramów narkotyków i zatrzymali 10 osób.

W marcu 2022 roku  policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali mieszkańca Gliwic,. W wynajętym garażu w Kędzierzynie-Koźlu ukrywał 25 kilogramów narkotyków. Przejęto wtedy  amfetaminę, kokainę oraz marihuanę o czarnorynkowej wartości blisko 250 tysięcy złotych. - Ponadto śledczy znaleźli specjalistyczny sprzęt do prowadzenia plantacji marihuany, którego wartość szacuje się na około 100 tysięcy złotych. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli również broń palną i amunicję bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu - informuje policja.

To był dopiero początek. Zatrzymanie z marca pozwoliło na rozbicie całej grupy.  Śledczy zatrzymali kolejnych 9 osób - mieszkańców Gliwic powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. - Zatrzymani, 7 mężczyzn i 2 kobiety, usłyszeli szereg prokuratorskich zarzutów związanych m.in. z produkcją, posiadaniem, udzielaniem oraz wprowadzaniem do obrotu narkotyków w znacznych ilościach, za co grozi nawet 10 lat więzienia. Część osób to recydywiści, wobec których kara może być wyższa. Wobec wszystkich mężczyzn sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań - dodaje policja.

ZATRZYMANIE KIBOLI:

35 734157

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3