Kawiaq i jego kolega trafili do aresztu. Grozi im długa odsiadka

Kawiaq
Kastelik

Szymon Kastelik

28 listopada, 2023

Patostreamer Kawiaq i jego kolega trafili do aresztu. Katowicka prokuratura postawiła im szereg zarzutów. Grozi im nawet osiem lat pozbawienia wolności. 

Patostreamer ze Śląska Marcin F. działający pod pseudonimem "Kawiaq" w weekend został zatrzymany przez policję! Razem z nim wpadł też jego kolega Bartłomiej F.

Mężczyźni zorganizowali dwa streamy w internecie, o których (niestety) mówiła cała Polska. Tydzień wcześniej, w przedostatni weekend listopada przekroczyli nie jedną granice przy transmisjach, które prowadzili w mieszkaniu na terenie Bytomia, a potem w pokoju hotelowym w Gliwicach.

Na jednym ze streamów podejrzani upili i rozebrali na wizji młodą kobietę. Na drugiej transmisji kolega Kawiaqa uderzył szklaną butelką w głowę kobiety.

Sprawa zbulwersowała internautów. Zaczęli działać szybko. Zgłosili sprawę policji, określili też miejsca, gdzie mogło dojść do możliwych przestępstw. Patostreamer i jego kolega jednak nie poczuwali się do winy. Żartowali ze zdarzeń w mediach społecznościowych. Kawiaq pokazywał, że uciekł na Malediwy - potem okazało się, że patostreamerzy przebywali w Egipcie.

Ale już po tygodniu wrócili do Polski. W sobotę na twitterze pojawiły się ich zdjęcia, jak wysiadają z autokaru turystycznego na terenie Niemiec. W niedzielę zostali zatrzymani przez polską policję. - W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 18-latków i ustalili, że mają zamiar wrócić do Polski. W ubiegły weekend zatrzymali ich na terenie Śląska, niedługo po tym, jak przekroczyli granicę - poinformowała policja.

Kawiaq z zarzutami

W poniedziałek Kawiaq i jego kolega zostali doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie wspólnie usłyszeli zarzuty. 

 Podejrzewani są o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad młodą kobietą, rozpowszechnianie za pośrednictwem internetu jej nagiego wizerunku bez jej zgody, usiłowanie doprowadzenia jej do obcowania płciowego wykorzystując bezradność kobiety, nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto jego kolega odpowie także za spowodowanie obrażeń ciała innej młodej kobiety. Obie poszkodowane złożyły już zeznania. 

Patostreamerom grozi od 6 miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.  Decyzją katowickiego sądu 18-latkowie najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, gdzie będą oczekiwać na rozprawę

W przeszłości Kawiaq miał zasłynąć sprzedawaniem produktów wadliwej jakości czy też psikaniem gazem w ludzi na ulicy.

/figure>

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.7µg/m3 PM2.5: 32.9µg/m3