Awaria kotła parowego w Elektrociepłowni Będzin

awaria ciepłownicza w Tarnowskich Górach

Redakcja

27 listopada, 2023

Trwa naprawa kotła parowego w Elektrociepłowni Będzin. - Obecna sytuacja jest oddzielnym zdarzeniem i nie ma żadnego związku z wcześniejszymi kwestiami technicznymi - komentuje elektrociepłownia, która nawiązuje do weekendowych doniesień dot. usterki turbiny. 

W poniedziałkowe popołudnie (27 listopada) doszło do awarii kotła parowego w Elektrociepłowni Będzin. 

- Pragniemy zapewnić, że nasze zespoły techniczne pracują nieustannie, wykorzystując wszelkie dostępne środki, aby jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie zakładu - informuje Sławomir Kucharski
Pełnomocnik Zarządu ds. komunikacji EC Będzin. 

Jak podkreśla zarządca elektrociepłowni, wszelkie problemy dotyczące ogrzewania w domach czy zakładach pracy powinny być kierowane bezpośrednio do zarządcy nieruchomości lub operatora systemu ciepłowniczego.

Wcześniej nie było awarii turbiny?

W minioną sobotę m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński poinformował mieszkańców Sosnowca o możliwych problemach dostawy ciepła.

- Otrzymaliśmy informację o awarii turbiny w Elektrociepłowni Będzin, co powoduje zakłócenia w dostawach ciepła. Trwają przełączenia, żeby przywrócić pełne zasilanie - napisał w sobotę prezydent Sosnowca.

Usterka została szybko usunięta. Jak przekazała Elektrociepłownia Będzin, nie doszło do awarii turbiny.

- W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi, pragniemy poinformować, że w Elektrociepłowni Będzin nie doszło do awarii turbiny- czytamy w przesłanym oświadczeniu. Powodem utrudnień miał być uszkodzony wymiennik ciepła.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3