Katowicki poseł Razem chce skrócenia godzin pracy

Csm Maciej Konieczy w S24 c84a35a446

Redakcja

2 lutego, 2022

Polacy będą pracował w krótszym wymiarze czasowym? Tego chce partia Razem.

Katowicki poseł Razem, Maciej Konieczny, był gościem porannej rozmowy Roberta Mazurka w RMF FM. Konieczny stwierdził, że Polski Ład nie jest dobry dla osób zarabiających mniej ,a co najważniejsze, nie jest też prosty. -  Tam są chociażby takie rzeczy, jak niezrozumiały kompletnie ryczałt dla informatyków, którzy są doskonale zarabiającą grupą. On sprawia, że wciąż w polskim systemie podatkowym informatyk zarabiających 30 tys. złotych będzie płacił mniej podatków niż jego sprzątaczka. To nie jest sprawiedliwość - powiedział Konieczny.

Jeden z czołowych posłów Razem zapowiedział również, że jego partia złoży w Sejmie projekt ustawy, który zmieni godzinowy wymiar pracy. - W tej kadencji Sejmu, w ciągu najbliższych miesięcy, pojawi się projekt skrócenia czasu pracy - zapowiedział Konieczny.

Razem chce skrócić dzienny wymiar pracy do 7 godzin. Aktualnie obowiązuje ośmiogodzinny wymiar pracy w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę. To najczęstsza spotykana forma zatrudnienia w Polsce, chociaż należy dodać, że w wielu przypadkach prawdziwy godzinowy wymiar pracy przekracza osiem godzin. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3