Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie. Zapowiada decyzje personalne

Kaczynskipis

Redakcja

2 lutego, 2022

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej. W rozmowie z PAP prezes Prawa i Sprawiedliwości skomentował problemy dotyczące Polskiego Ładu.

Polski Ład to największa reforma podatkowa w Polsce od 30 lat. Jak wielokrotnie podkreślał premier Mateusz Morawiecki, wszyscy zarabiający do 12,8 tys. brutto miesięcznie mają zyskać lub nie stracić na nowych rozwiązaniach podatkowych. Szybko okazało się, że jednak część nauczycieli i mundurowych otrzymało w styczniu mniejsze wynagrodzenia niż w grudniu. Podobne problemy pojawiły się w wielu innych branżach. Jak poinformowała Interia, Związek Zawodowy Pracowników ZUS wysłał list do premiera, w którym prosi o... całkowite wycofanie się z Polskiego Ładu.

Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP został zapytany o problemy, które pojawiły się po wprowadzeniu Polskiego Ładu w życie, czyli od 1 stycznia 2022 roku. Prezes partii rządzącej stwierdził, że osoby odpowiedzialne za ten projekt nie zapanowali nad sytuacją. - Przypuszczam, że ci, którzy to przygotowali na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także brak dobrej woli - powiedział Kaczyński w wywiadzie dla PAP.

Wicepremier stwierdził, że trzeba wyciągnąć konsekwencje, również na poziomie personalnym. - Na pewno jest tu potrzebna radykalna naprawa i na pewno, o czym mówiłem na posiedzeniu kierownictwa partii, są potrzebne decyzje o charakterze politycznym, w tym personalne - dodał.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.7µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3