Katowicki Klub Spiż powraca! Kiedy ponowne otwarcie legendarnego klubu?

Spiz

Redakcja

23 października, 2023

Stało się! Jedno z najbardziej kultowych miejsc w Katowicach powraca! Chodzi oczywiście o Klub Spiż!

Pod koniec 2022 roku media informowały o tym, że dotychczasowy właściciel klubu Spiż szuka nowego właściciela. W sieci pojawiła się oferta przejęcia całej marki za jedyne 1000 złotych. Były właściciel do 31 grudnia 2022 roku miał podpisaną umowę najmu lokalu przy Opolskiej 22 z Opal Maksimum. W ogłoszeniu zaznaczył, że miejsce wymaga generalnego remontu.

Ale pomimo nagłośnienia sprawy, nie udało się znaleźć osoby/firmy, która uratowałaby legendarny Spiż. W styczniu 2023 roku przy ul. Opolskiej w Katowicach odbyła się ostatnia impreza i Spiż zakończył swoją działalność po 18 latach. 

Klub Spiż był wyjątkowy w skali całego kraju. Miał swoje piwo, a utwór promujący klub stał się imprezowym hitem (Ponad 120 mln wyświetleń na platformie YouTube).

Spiż powraca

Ale jak się okazało, to nie był koniec! Klub Spiż wraca! Najpierw w sobotę, 21 października na fan page'u klubu pojawił się tajemniczy wpis z pytaniem "Spiż jesteście gotowi". Wszystko wyjaśniło się następnego dnia. 

- Nasi drodzy Spiżowi Mocni Informujemy, że klub Spiż ma nowego właściciela, a dokładniej właścicielkę, której poprzedni właściciel użyczył nazwy oraz loga. Więc czas by otworzyć Wasz dom! - czytamy w niedzielnym wpisie. Załączona została do niego grafika z nieznaną datą, która wskazuje, że Spiż wróci jeszcze w tym roku.

fot. Spiżowi Mocni YouTube

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.9µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3