Katowicka straż miejska została wyposażona w terminale płatnicze

Img 6851

Redakcja

18 października, 2023

Za złe parkowanie można zapłacić teraz... bezgotówkowo. Katowiccy strażnicy miejscy otrzymali do dyspozycji terminale płatnicze. 

Straż miejska w Katowicach pozyskała 25 terminali płatniczych w ramach programu „Polska Bezgotówkowa”, który jest wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji, przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju.

System bezgotówkowej płatności funkcjonuje w straży już od sierpnia 2023 roku. Ukarani np. kierowcy za niewłaściwe parkowanie mogą opłacić mandat od razu, przy użyciu karty lub telefonu.

- Pozwala to na bezgotówkowe uiszczenie mandatu karnego. Płatności będzie można dokonywać w sposób tradycyjny kartą płatniczą oraz telefonem – pod warunkiem, że urządzenie ma wczytaną kartę płatniczą. Transakcje realizowane są bez żadnych dodatkowych prowizji Z uwagi na koszty usługa Blik nie funkcjonuje - informuje katowicka straż miejska. 

 Forma zapłaty grzywny będzie zależała od decyzji osoby ukaranej. Cała czynność nie będzie różniła się od płatności za zakupy w sklepie. Funkcjonariusz wyda wypisany mandat karny oraz potwierdzenie dokonania wpłaty na rzecz nałożonej grzywny.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.8µg/m3 PM2.5: 29.8µg/m3