Katowice udostępniły kolejne "Lokale na kulturę". Sprawdź dostępne lokalizacje

Niedaleko Black Woolf moze otworzyc sie kolejny Lokal na kulture fot Kamil Kalkowski

Redakcja

6 października, 2022

Wystartowała XVI edycja konkursu „Lokal na kulturę” w Katowicach. To konkurs adresowany do osób, które mają ciekawe pomysły na uruchomienie działalności kulturalnej, artystycznej bądź twórczej w przestrzeni Katowic, a jego celem jest ułatwienie startu takim inicjatywom.

Projekty działające w ramach „Lokalu na kulturę” są dowodem na to, że sprawdza się strategia miasta, by inwestować w kulturę. Kultura w mieście to nie tylko wielkie wydarzenia, koncerty czy instytucje, ale również oddolne inicjatywy mieszkańców, które z radością wspieramy”

mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Stąd decyzja o uruchomieniu kolejnej edycji Lokalu na kulturę. Tym razem proponujemy trzy lokale w ścisłym centrum Katowic”

dodaje prezydent.

Trzy lokale, o których wspomina prezydent Marcin Krupa, to przestrzenie do zaadaptowania pod adresami:             ul. Kochanowskiego 11, ul. Kościuszki 35 i ul. 3 Maja 31. Ich lokalizacja oraz możliwości adaptacji na działalność kulturalną, artystyczną, czy twórczą stwarzają duże możliwości dla potencjalnych najemców.

Pomieszczenia w pierwszych dwóch lokalizacjach są niewielkie, oba mają ok. 34 m2. Natomiast lokal przy ul. 3 Maja to przestrzeń o powierzchni ponad 81 m2 z prawie 33 metrową piwnicą, co daje duże możliwości zagospodarowania.

Nabór do konkursu trwa do 26 października 2022 r. Zgłoszenie powinno zawierać m.in. informację o rodzaju i zakresie planowanej do uruchomienia działalności kulturalnej, artystycznej lub twórczej wraz ze wstępnym harmonogramem działań (rodzaj, częstotliwość) oraz wstępną koncepcję zagospodarowania lokalu z zakresem planowanych prac remontowo-adaptacyjnych i wskazaniem terminu ich realizacji.

Stawki czynszu dla proponowanych w konkursie lokali to 6,96 zł za m2 w przypadku ul. Kościuszki 35 i 6,71 za m2 za lokal przy ul 3 Maja. Natomiast czynsz w przypadku przestrzeni przy ul. Kochanowskiego 11 wyniesie 4,03 zł za m2.

Wszystkie proponowane lokale usytuowane są na parterach od frontu kamienic, w których się znajdują. Co ważne, przy dynamicznie rosnących cenach, potencjalni najemcy mają zagwarantowane, że kwoty te nie ulegną zmianie w ciągu 5 lat od podpisania umowy najmu.

Lokal na kulture laczacy kawiarnie z ksiegarnia anglojezyczna to Black Woolf fot Kamil Kalkowski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3