Do bytomskiej policji wpłynęło pismo z podziękowaniami z Ukrainy

39 727637 g

Redakcja

6 października, 2022

Komendant Miejski Policji w Bytomiu otrzymał podziękowania od Międzynarodowego Batalionu Obrony Ukrainy „Czerwona Kalina” dla policjantów i pracowników cywilnych bytomskiego garnizonu. Dzięki wsparciu i pomocy mundurowych bytomskiego garnizonu w pierwszej połowie roku zostały przekazane najpotrzebniejsze rzeczy dla ludności broniącej Ukrainę.

W marcu tego roku policjantka z bytomskiego Wydziału Ruchu Drogowego zorganizowała zbiórkę różnych artykułów dla potrzebujących na Ukrainie. Do zbiórki dołączyli się także policjanci i pracownicy garnizonu bytomskiego. Zebrane leki, opatrunki, środki higieniczne, żywność o długim terminie do spożycia i odzież militarną zabrała ze sobą wracająca do swojego kraju Ukrainka, której policjantka już wcześniej pomagała.

Do bytomskiego komisariatu wpłynęło pismo z podziękowaniami za okazane wsparcie i pomoc od społeczności miasta Kijowa i walczących o wolność Ukrainy. Piszą w nim:

 „(…) wyrażamy szczerą wdzięczność wszystkim policjantom miasta Bytomia, za ogromne wsparcie i bardzo cenną pomoc. Przekazane przez Was dary pomogły nam z powodzeniem wykonywać zadania podczas walki, przyczyniając się do ochrony naszego życia i zdrowia. Bardzo cenimy szlachetność, życzliwość i bezinteresowność polskiego narodu, który pierwszy przyszedł z pomocą dla Ukraińców w tej strasznej wojnie. Wasz wkład w nasze zwycięstwo nad rosyjskim agresorem jest bardzo znaczące! Razem ochronimy Ukrainę – rosyjska noga nie stanie na polskiej ziemi! Więc, za wolność naszą i Waszą, drodzy polscy przyjaciele!(…)”.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3