Katowice: tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Porcelanowej i Kolonii Amandy

Skrzyżowanie Porcelanowej i Kolonia Amandy

Redakcja

4 lutego, 2024

Od 6 lutego na ulicy Porcelanowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Kolonia Amandy, będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. W ciągu dnia jezdnia ma być zawężona do jednego pasa, a ruchem będą kierować uprawnieni do tego pracownicy. 

Wykonawca nowego układu drogowego, który powstaje w ramach inwestycji „Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ulicy Gospodarczej – etap II”, rozpocznie 6 lutego roboty w rejonie skrzyżowania ulicy Porcelanowej z ulicą Kolonia Amandy. 

Roboty będą prowadzone w ciągu dnia, co będzie wiązało się z zawężeniem do jednego pasa jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Porcelanowej z ul. Kolonia Amandy. W tym czasie ruch będzie kierowany przez uprawnionych do tego pracowników. Nocą ruch będzie odbywać się całą szerokością jezdni. Ponadto na tym odcinku ma obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową układu drogowego w rejonie ul. Gospodarczej. Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Pakiet inwestycji drogowych w ramach tego dofinansowania obejmuje ponadto: budowę układu drogowego w rejonie ul. Kalinowej i ul. Wilczewskiego, przedłużenia ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowy układ drogowy na os. Tysiąclecia, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3