Agnieszka Rupniewska kandydatką na prezydenta Zabrza

Rupniewskawybory2
Kastelik

Szymon Kastelik

3 lutego, 2024

Stało się! Agnieszka Rupniewska ogłosiła oficjalnie swój start w wyborach na prezydenta Zabrza. Może liczyć na wsparcie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i pozostałych środowisk Koalicji Obywatelskiej.

Agnieszka Rupniewska jest radną Zabrza i założycielką Stowarzyszenia Nowe Zabrze. W Radzie Miasta współpracuje z Koalicją Obywatelską. 3 lutego Rupniewska oficjalnie potwierdziła swój start w wyborach na prezydenta Zabrza. Zaprezentowała też kandydatów do Rady, którzy będą startować z jej komitetu.

- Uważam, że największym potencjałem naszego miasta są mieszkańcy. Zabrze jest miastem niewykorzystanych szans. Chce pokazać, że da się inaczej - mówi Agnieszka Rupniewska. 

Podobnie jak w 2018 roku, Rupniewską popiera Platforma Obywatelska wraz z pozostałymi ugrupowaniami Koalicji Obywatelskiej. Ponadto może liczyć na wsparcie Tak! Dla Polski oraz swojego stowarzyszenia.

- W Zabrzu potrzebna jest pokoleniowa zmiana. Wierzymy w to, że Agnieszka Rupniewska będzie nowym prezydentem miasta - komentuje Tomasz Olichwer z Platformy Obywatelskiej. 

Dla Agnieszki Rupniewskiej to druga próba pokonania w wyborach Małgorzaty Mańki-Szulik, która rządzi w Zabrzu od 2006 roku. W 2018 roku Rupniewska weszła do drugiej tury i zabrakło jej tylko 1,5 tysiąca głosów. Tym razem wierzy w swój sukces i w sukces swojej drużyny.

- Ostatnia kadencja nauczyła mnie mocnej pracy z mieszkańcami i dla mieszkańców. Inicjatywy wigilie i Wielkanoce dla samotnych oraz jadłodzielnie przerodziły się w cykliczną działalności (...) Najważniejsze jest to, żeby wspierali mnie mieszkańcy - dodaje Agnieszka Rupniewska. 

Kandydatka stawia tym razem na nowoczesność i innowacyjność. Chyba po raz pierwszy w historii wyborów w Polsce, jej plakaty będą miały dostępne czytniki zbliżeniowe NFC, które pozwolą na ulicy zdobyć dostęp do najważniejszych informacji o Agnieszce Rupniewskiej w swoim telefonie. 

ZOBACZ WIĘCEJ:

Agnieszka Rupniewska - kim jest?

Agnieszka Rupniewska urodziła się w 1986 roku w Gliwicach. Posiada wykształcenie wyższe, przedsiębiorca, prawnik. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W przeszłości pracowała w Urzędzie Miasta w Zabrzu. Następnie kontynuowała karierę zawodową w branży automatyki przemysłowej. Prezes zarządu spółki działającej w branży energetyczno-instalacyjnej. Od wielu lat zaangażowana w działalność społeczną i publiczną w Zabrzu. Laureatka plebiscytu „Kobieta na Medal”.

Arupniewskawybory

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3