Bytomski Jarmark Staroci z nową infrastrukturą

DSC6197 2

Redakcja

4 lutego, 2024

Zakończył się pierwszy etap rozbudowy infrastruktury Bytomskiego Jarmarku Staroci. Powstało 20 dużych i małych stanowisk, na których wystawcy będą mogli eksponować swoje towary.

Bytomski Jarmark Staroci to jeden z największych jarmarków staroci w Polsce. W każdy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca gromadzi wystawców i miłośników antyków niemal z całego kraju.

– Bytomski Jarmark Staroci to prawdziwa marka wśród kolekcjonerów. Do Bytomia co miesiąc przyjeżdża od kilkudziesięciu nawet do pół tysiąca wystawców z całego kraju. Chcemy poprawiać warunki dla handlarzy i odwiedzających jarmark, dlatego inwestujemy w infrastrukturę Bytomskiego Jarmarku Staroci – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Zakończył się pierwszy etap rozbudowy jarmarku. Powstało 20 dużych i małych stanowisk. Wybudowane został również budynek gospodarczy z sanitariatami a teren został oświetlony i ogrodzony. Wymieniono sieć wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną, a także wyremontowana i utwardzona została nawierzchnia terenu. Zaaranżowane zostało także miejsce dla małej gastronomii.

Inwestycja za ponad 2 mln złotych zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Za realizacją inwestycji opowiedziało się 3780 mieszkańców.

–  Po pozyskaniu środków zewnętrznych, planujemy dalsze zagospodarowanie zieleni, stworzenie alejek i stoisk – dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

fot. UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3