Katowice: tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ronda przy Armii Krajowej i Bażantów

Armii Krajowej i Bażantów

Redakcja

1 lutego, 2024

W piątek 2 lutego wykonawca układu drogowego w rejonie ulic Wilczewskiego i Kalinowej w Katowicach wdroży tymczasową organizację ruchu. Zmiany obejmują rondo u zbiegu ul. Armii Krajowej i Bażantów i będą dotyczyć pieszych oraz rowerzystów.

Chodnik przy rondzie, na odcinku pomiędzy wylotami w ul. Armii Krajowej i ul. Bażantów (od strony cmentarza), będzie wyłączony z użytkowania. Nie będzie można też skorzystać z przejścia dla pieszych prowadzącego w kierunku parkingu sklepu. Ponadto wyłączony z użytkowania będzie fragment ścieżki rowerowej pomiędzy ul. Bażantów i ul. Armii Krajowej od strony szybu „Zygmunt”. 

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową układu drogowego w rejonie ul. Kalinowej i Wilczewskiego. Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. 

Pakiet inwestycji drogowych w ramach tego dofinansowania obejmuje ponadto: budowę przedłużenia ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowy układ drogowy na os. Tysiąclecia, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

powiązane artykuły:

Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach w okolicach wiaduktu na ul Jana Pawła II
Lokalne 30 stycznia, 2024

Od dzisiaj, 30 stycznia, wprowadzona jest zmiana organizacji ruchu na DTŚ w Katowicach w rejonie

Kurtki zimowe dla dzieci
Lifestyle 1 lutego, 2024

Istnieją takie elementy ubioru, których wprost nie może zabraknąć w dziecięcej garderobie. Jedny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3