Katowice: przywiązywał psa łańcuchem do mebli. Taśmą zaklejał mu pyszczek

49 694195

Redakcja

16 lutego, 2022

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi psa, któremu taśmą wiązał pyszczek i przywiązywał łańcuchem do mebli. Mężczyzna „tłumaczył”, że „Misia” chociaż nigdy nie wykazywała agresji, musiała być przywiązana bo po mieszkaniu biegało dziecko.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi psa. To już kolejny w tym miesiącu odebrany przez katowickich policjantów pies. 

Tym razem do policyjnej interwencji doszło w centrum Katowic.

2-letnia suczka, która przebywała w mieszkaniu mężczyzny, miała wiązany pyszczek taśmą i była przywiązana krótkim łańcuchem do mebli. 50 cm łańcuch pozwalał psu tylko na siedzenie lub leżenie koło szafki.

30-latek twierdził, że zapewnia godne warunki do życia psu. „Misia”, która nigdy nie wykazywała agresji, musiała być wg właściciela przywiązywana, bo po mieszkaniu biegało dziecko. Niestety w trakcie wizyty policjantów suczka nie miała nawet miski z wodą, nie wspominając o karmie. Kiedy ktokolwiek chciał psa pogłaskać, ten od razu kulił się ze strachu. Mężczyzna został przesłuchany, a suczka decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii oddany pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Czynności w tej sprawie trwają. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Katowicach

49 694196

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3