Kolejne nakłady na rozwój medycyny w regionie, tym razem w goczałkowickim Uzdrowisku

113176

Redakcja

16 lutego, 2022

Pacjenci sanatoryjni i szpitalni Uzdrowiska Goczałkowice – Zdrój mają od niedawna do dyspozycji trzy nowe łóżka do suchego hydromasażu, trzy wanny do masażu wirowego kończyn górnych, dwie do masażu kończyn dolnych, wannę do masażu wirowego kończyn dolnych i kręgosłupa oraz dwie wanny medyczne do kąpieli kwasowęglowych i solankowych.

Koszt zakupu urządzeń, wynoszący 381.421,44 zł złotych, pokryty został z dofinansowania Województwa Śląskiego, jako właściciela Uzdrowiska, w drodze podniesienia kapitału zakładowego. 15 lutego nastąpiło oficjalne przekazanie urządzeń do użytku.

Mamy początek roku i kolejne już wydarzenie związane z podnoszeniem standardów leczenia i rehabilitacji w naszych placówkach ochrony zdrowia”

mówi Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Cieszę się, że dzięki nakładom z budżetu województwa na rozwój medycyny w regionie, w najbliższych miesiącach czeka nas jeszcze wiele tego typu zakupów i inwestycji. Goczałkowickie sanatorium, z tradycjami sięgającymi końca XIX wieku, słynie z doskonałej renomy. Oddawany do użytku sprzęt rehabilitacyjny dodatkowo wpłynie na jakość usług medycznych świadczonych na rzecz pacjentów”

kontynuuje marszałek. 

Samorząd województwa śląskiego przekazał prawie 400 tysięcy na zakup sprzętu, który poszerzy bazę do leczenia kuracjuszy i pacjentów przechodzących rehabilitację pocovidową. Zależy nam, żeby czuli się oni jak najlepiej, a zakres usług stale się powiększał”

 

dodaje Izabela Domogała, członek zarządu Województwa Śląskiego.

Mimo iż sam sprzęt zakupiony dzięki wsparciu samorządu województwa nie służy stricte do rehabilitacji pocovidowej, jego zakup zwiększa potencjał traktu zabiegowego, co pozwala na optymalizację wykorzystania dotychczasowej bazy zabiegowej, a dzięki temu daje możliwość zwiększenia przyjęć w ramach rehabilitacji pocovidowej do 70 pacjentów jednocześnie”

dodaje Jarosław Wieszołek prezes zarządu Uzdrowiska Goczałkowice – Zdrój Sp. z o.o.

Uzdrowisko organizuje 4-6-tygodniowe turnusy rehabilitacyjne dedykowane osobom, które przeszły covid. Składają się na nie indywidualne programy dostosowane do stanu zdrowia pacjentów. Szczególnie dobre rezultaty przynoszą zabiegi kinezyterapii oraz ćwiczenia wzmacniające odporność oraz wydolność oddechową.

 

Źródło: UMWS

113182

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.0µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3