Katowiccy policjanci zorganizowali wycieczkę dla podopiecznych domu dziecka

slaska.policja.gov.pl

Katarzyna Kulyk

31 stycznia, 2023

Z okazji ferii zimowych dzieci z domu dziecka nr 5 w Katowicach dostały niezwykłą niespodziankę. Śląscy funkcjonariusze policji zorganizowali dla podopiecznych całodniową wycieczkę do Krakowa! Dzieciaki miały okazję zwiedzić siedzibę radia RMF FM oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego, czy krakowski Rynek.

W czwartek 26 stycznia funkcjonariusze policji z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach zorganizowali całodniowy wyjazd do Krakowa dla podopiecznych Domu Dziecka numer 5 w Katowicach.

- Wycieczka obejmowała wizytę w siedzibie RMF FM, w której dzieciaki mogły uczestniczyć na żywo w emisji faktów oraz poznać osoby prowadzące audycje. Jedną z takich osób był Mariusz Kałamaga, który zorganizował całą wizytę. W następnym punkcie wycieczki, podopieczni podziwiali panoramę miasta na Kopcu Kościuszki oraz Muzeum Lotnictwa, gdzie przyłączyli się do nich także policjanci z Sekcji Lotnictwa Policyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. - podaje policja

Wraz z dzieciakami na wycieczkę wybrali się mł. asp. Adam Doleżych oraz sierż. Karolina Gonera.

Od 2021 roku Dom Dziecka numer 5 w Katowicach dostaje sporo wsparcia dzięki nadinsp. Romanowi Rabsztynowi. Policjanci cyklicznie spotykają się z wychowankami placówki, organizując dla nich różnego rodzaju spotkania.

powiązane artykuły:

fot. UM Bytom
Wiadomości 19 grudnia, 2022

Znany piosenkarz i założyciel zespołu „Ich Troje” Michał Wiśniewski już czwarty raz zagościł w By

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3