Katedra w Bielsku-Białej traktowana jest jak... toaleta

Toilet paper 3964492 1920

Redakcja

9 marca, 2023

Kościół to miejsce wyciszenia, modlitwy, refleksji? Nie dla wszystkich. Parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej, do której należy wyjątkowa katedra ma problem z pijanymi ludźmi, złodziejami, a nawet niektórzy załatwiają na jej terenie świątyni swoje potrzeby. 

Parafia zwróciła się do wiernych z apelem, w którym proszą o reagowanie na niewłaściwe zachowanie innych osób. -  Codziennie od wczesnych godzin porannych po zmierzch pojawiają się osoby zakłócające spokój przechodniów i wiernych biorących udział w nabożeństwach - czytamy w komunikacie.

Co to za osoby? To najczęściej pijani ludzie, którzy nie tylko przeszkadzają w "spotkaniu z Bogiem". - Kościół wielokrotnie jest zanieczyszczany, bywa, że traktowany jest jako toaleta - alarmuje parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Złodzieje zakłócają nabożeństwa?

Duchowni wskazują na to, że interwencja służ kościelnych przynosi tylko krótkotrwałe efekty. Katedrze i parafii zagrażają również włamywacze. -  Wielokrotne próby włamania i kradzieży nie pozwalają na otwarcie całej przestrzeni naszego kościoła. Zakłócającym spokój absolutnie obca jest czysta intencja modlitwy - dodaje parafia.

Proboszcz parafii prosi swoich wiernych (w szczególności mężczyzn) o reagowanie na niewłaściwe zachowania. Wskazuje na to, że księża odprawiający nabożeństwo nie mogą często reagować na bieżąco. Parafia prosi o  niezwłoczne zgłoszenie zaistniałej sytuacji na numery alarmowe straży miejskiej lub policji. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3