Zamknięcie wiaduktu w Sosnowcu. Utrudnienia dla kierowców

Wiadukt

Redakcja

9 marca, 2023

Sosnowiec musi przygotować się na spore utrudnienia. Zamknięty zostanie wiadukt nad torach w ciągu ul. Wojska Polskiego. 

Wiadukt ma być zamknięty od 29 marca.  Powód jedna z większych inwestycji w Sosnowcu. W miejsce obecnego obiektu pojawi się nowy stalowy wiadukt, osobno dla części drogowej i tramwajowej (z miejscem na dwa tory). Będzie także miejsce na chodnik oraz brakujący fragment drogi rowerowej. 

Firma Himmel i Papesch Opole sp. z o.o. zakończyła już prace porządkowe i przygotowawcze wokół wiaduktu. Koszt inwestycji, która otrzymała dofinansowanie Programu Inwestycji Strategicznych, wyniesie prawie 41 mln zł.

Tym samym mieszkańcy miasta, a zwłaszcza ci korzystający z wiaduktu na co dzień, muszą przygotować się na utrudnienia. Wykonawca robót budowlanych zapewni komunikację zastępczą do przewozu dzieci do Szkoły Podstawowej nr 13 (ul. Jedności) oraz Przedszkola Miejskiego nr 54 (ul. Kalinowa).

Jakie utrudnienia? 

Ruch pieszych skierowany zostanie na istniejącą kładkę przy ul. Niweckiej, a objazd dla pojazdów poprowadzony zostanie ul. Watta – Mikołajczyka i Andersa.

Dla kierowców jadących z Niwki i Modrzejowa do Zagórza bądź Dąbrowy Górniczej, sugerujemy wybranie trasy S1 przez węzeł Jęzor. Na czas zamknięcia wiaduktu uruchomiona zostanie specjalna linia Z-26.

Zmienione zostaną trasy dla kilku linii autobusowych. Wprowadzona zostanie również zastępcza komunikacja tramwajowa. 

Zakończenie robót planowane jest w drugiej połowie 2024 roku.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.8µg/m3