Już wkrótce nowe terminale mobilne w pociągach Kolei Śląskich. Skróci się czas obsługi pasażerów

Nowe terminale w kolejach śląskich

Redakcja

17 maja, 2023

Koleje Śląskie informują, że już wkrótce w ich pociągach rozpocznie się wymiana terminali mobilnych, w które wyposażone są drużyny konduktorskie. Pierwsze terminale wymienione zostaną już 22 maja 2023 roku.

Nowe terminale mobilne dla drużyn konduktorskich będą posiadały zintegrowaną aplikację sprzedażową z aplikacją płatniczą (wszystko na jednym urządzeniu). Proces wymiany terminali prowadzony jest przede wszystkim po to, by wyeliminować jakiekolwiek pomyłki związane z płatnościami kartowymi. Dodatkowo usprawni i ułatwi to pracę pracownikom drużyn konduktorskich, co bezpośrednio przełoży się na skrócenie czasu obsługi pasażerów.

Warto przypomnieć, że obecnie drużyny konduktorskie wyposażone są w terminale mobilne do sprzedaży i kontroli biletów oraz w terminal płatniczy, które nie są zintegrowane z terminalem sprzedażowym.

Co istotne - aplikacja płatnicza przyjmuje płatności wyłącznie kartami bezstykowymi (zbliżeniowymi) oraz płatności zbliżeniowe BLIK-iem. Nie będzie więc możliwości wkładania karty do terminala.

Wprowadzanie tego typu nowych rozwiązań czasami wiąże się z pewnymi utrudnieniami i choć śląski przewoźnik regionalny liczy na to, że w tym przypadku uda się ich uniknąć - to gdyby się takowe pojawiły apeluje o wyrozumiałość pasażerów.

powiązane artykuły:

Kolejeslaskiezywiec
Lokalne 17 maja, 2023

PKP PLK zakończył prace na torach pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami. To oznacza,

KŚ foto
Lokalne 15 maja, 2023

W dniu 06.04.2023 Urząd Transportu Kolejowego opublikował coroczny raport podsumowujący punktualn

25038024409 95dd3e7e55 k
Lokalne 15 maja, 2023

Koleje Śląskie na prośbę pasażerów wracają do Bohumina. W pierwszym etapie czeka nas przesiadka,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3