Koleje Śląskie wracają do Bohumina!

25038024409 95dd3e7e55 k

Redakcja

15 maja, 2023

Koleje Śląskie na prośbę pasażerów wracają do Bohumina. W pierwszym etapie czeka nas przesiadka, ale już od grudnia przejedziemy całą trasę pociągiem naszego regionalnego przewoźnika.

Połączenia Kolei Śląskich do czeskiego Bohumina to burzliwa historia. Pojawiały się i znikały. Najczęściej powodem wstrzymania było niskie zainteresowanie. Jednak kiedy Koleje Śląskie przestały realizować bezpośrednie połączenie do tego czeskiego miasta to okazało się, że są osoby, które potrzebują jeździć regularnie do Czech.

Połączenie do Bohumina to również alternatywa dla wszystkich, którzy chcą w przystępnej cenie pojechać na weekend np. do Pragi. W przygranicznym mieście mogą przesiąść się do czeskiego pociągu i w niższej cenie dojechać np. do stolicy Czech.

Koleje Śląskie wracają do Bohumina

- Od 9 czerwca do 10 grudnia powracamy do połączenia Bohumin-Chałupki-Bohumin. Po 10 grudnia wracamy do 5 par połączenia w pełnym wymiarze Katowice-Bohumin - informuje Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Przywrócenie regularnych połączeń Katowice - Bohumin zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Od 11 czerwca bieżącego roku do 9 grudnia Koleje Śląskie przygotują trzy pary pociągów. Z Katowic dotrą do Chałupek, gdzie pasażerowie będą musieli przesiąść się do pociągu czeskiego przewoźnika. Uznawany będzie bilet Kolei Śląskich. "Nasi" będą też maszyniści i konduktorzy.

Taki okres przejściowy jest konieczny, ponieważ pociągi Kolei Śląskich muszą przejść odpowiednie przeglądy, aby móc podróżować w Czechach. Przewoźnik zapewnia, że wspomniane trzy pary połączeń będą skomunikowane z czeską relacją z i do Bohumina,

Od 10 grudnia Koleje Śląskie będą realizować już połączenie na całej trasie. Codziennie podróżni skorzystają z pięciu par pociągów, czyli w sumie dziesięć przejazdów z i do Bohumina bez przesiadki na odcinku Katowice-Bohumin.

Taryfa będzie "normalna", czyli zgodna z aktualnym cennikiem Kolei Śląskich. Pasażerowie nie muszą obawiać się dodatkowych opłat, w szczególności w pierwszym etapie z przesiadką. Powrót Kolei Śląskich do Bohumina będzie kosztować ok. 300 tys. złotych.

fot. Koleje Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3