25-latka prowadziła samochód mając ponad 3 promile!

59 757920

Redakcja

15 maja 2023

Policjant z Sosnowca w drodze na służbę zatrzymał pijaną kobietę prowadzącą samochód. Mieszkanka Łaz miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, posiadała także czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Mundurowy podczas jazdy do pracy, na terenie Łaz, zauważył poruszający się przed nim samochód marki Opel. Pojazd jechał całą szerokością jezdni co wskazywało, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Gdy tylko nadarzyła się okazja, mundurowy zatrzymał pojazd i uniemożliwił siedzącej za kierownicą młodej kobiecie dalszą jazdę. Na miejsce wezwał patrol Policji.

-Okazało się, ze 25-letnia kierująca prowadziła „na podwójnym gazie”, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne przewinienie mieszkanki Łaz — posiadała także czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych- podała policja.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że wsiadając „za kółko” będąc w stanie nietrzeźwości popełniamy przestępstwo z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego. Grozi za nie nie tylko do 2 lat pozbawienia wolności, ale również — wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

powiązane artykuły:

Police 01
Lokalne 29 kwietnia 2023

32-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego wykazał się olbrzymią nieodpowiedzialnością. Po pijaku

63 751457
Lokalne 4 kwietnia 2023

Pijana kobieta wjechała samochodem w drzewo. Co gorsza, przewoziła samochodem swoje małe dzieci. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3