Już w najbliższy weekend startuje „Elka”

Kolejka Elka

Redakcja

27 kwietnia 2023

Kultowa atrakcja powraca do Parku Śląskiego. Po kilkumiesięcznej przerwie odwiedzający będą mogli ponownie oglądać panoramę Parku Śląskiego na trasie Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko „Legendia”. Równocześnie trwają prace przy budowie drugiej nitki Kolei Linowej „Elka” od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego.

W sobotę, 26 kwietnia br. uruchomiona zostanie Kolej Linowa „Elka” na trasie od Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka „Legendia”. Ze względu na prace związane z rozbudową Kolejki „Elki” o drugą nitkę na trasie do Planetarium – Śląskiego Parku Nauki kursowanie kolejki wstrzymane zostało od grudnia 2022 r.

– Kolej linowa Elka to jedna z głównych atrakcji Parku Śląskiego, która cieszy się ogromną popularnością, tym bardziej cieszymy się, że możemy udostępnić ją dla naszych gości na długi weekend majowy. Liczymy, że pogoda dopisze i będziemy mogli wszyscy cieszyć się widokiem kwitnącego Parku Śląskiego z nieco innej perspektywy – mówi Aneta Miler, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Kolejka „Elka” kursować będzie przez długi weekend majowy w godzinach od 10.00 do 19.00, a następnie w dni powszechne z wyjątkiem poniedziałków w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w weekendy w godzinach od 10.00 do 19.00.

Elka Park Śląsku rozkład jazdy

Budowa drugiej nitki Kolei Linowej „Elka” od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Na obu stacjach trwają intensywne prace budowlane, m.in. stawiana jest główna konstrukcja obu obiektów. Następnym etapem będzie stworzenie konstrukcji dachowej, prace z tym związane mają ruszyć w okolicy czerwca.

Trasa przejazdu drugiej linii „Elki” została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, powstała także droga technologiczna. Jednocześnie ruszyły prace związane z demontażem fundamentów po starych podporach, w ich miejsce stawiane będą nowe słupy. W ciągu najbliższych tygodni zamontowane zostaną elementy napędu. Drugiej odcinek Kolei Linowej „Elka” ma zostać oddany do użytku w IV kwartale 2023 r.


powiązane artykuły:

Rozbudowa elki w parku śląskim
Lokalne 21 kwietnia 2023

Budowa drugiej nitki Kolei Linowej „Elka” od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego

Uhgthbgv
Lokalne 9 listopada 2022

Kolej Linową „Elkę” czeka poważna modernizacja. Ze względu na rozbudowę o nową trasę ze stacji Weso

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.9µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3