Kolej Linowa "Elka" czynna tylko do końca listopada

Uhgthbgv

Redakcja

9 listopada, 2022

Kolej Linową „Elkę” czeka poważna modernizacja. Ze względu na rozbudowę o nową trasę ze stacji Wesołe Miasteczko do Planetarium, „Elka” z końcem listopada zostanie wyłączona z użytkowania do wiosny 2023 r.

27 października br. w Parku Śląskim podpisano umowę na rozbudowę kolei "Elka" o drugą linię na trasie Wesołe Miasteczko - Planetarium.

Nowa trasa Elki to nie tylko infrastruktura nadziemna, ale również nowa stacja – Planetarium. Odcinek od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego będzie mierzył 1840 metrów. Trasę ma obsługiwać co najmniej 30 wyciągów krzesełkowych i 15 gondoli. Co godzinę kolejka przewiezie nawet 900 osób. Ogromnym atutem będzie to, iż przejazd nastąpi tuż nad Śląskim Ogrodem Zoologicznym. To okazja, by zwiedzający mogli zobaczyć mieszkające tu zwierzęta z perspektywy nawet raptem kilku metrów nad ziemią. W najniższym punkcie będzie to tylko 8 metrów, w najwyższym prawie 20!

Budowa obiektu ma zostać tak zaplanowana, aby docelowo po rozbudowie, obsługiwać również trzeci odcinek trasy od Planetarium do Stadionu Śląskiego.  Łączna wartość projektu wynosi ponad 85,5 mln zł.

Tylko do końca listopada Kolej Linowa „Elka” ma dla Was niespodziankę. Przy zakupie biletu otrzymasz voucher uprawniający do przejazdu „Elką” z 50% rabatem w przyszłym roku.

Kjhgfrdew

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.1µg/m3