Jak przygotować samochód na zimę? Opony [WIDEO]

Pexels gerd altmann 21694

Redakcja

9 listopada, 2022

Wielkimi krokami zbliża się zima. Dlatego warto przypomnieć sobie jak przygotować samochód na tę porę roku. Każdy właściciel samochodu osobowego lub ciężarowego powinien pamiętać o... oponach!

OPONY NA ZIMĘ:

Zima, czyli śliskie drogi, słaba widoczność i ryzyko awarii pojazdów. Dlatego warto przygotować się na tę porę roku. O czym należy pamiętać? A oczywiście o oponach. Najlepiej założyć naszym pojazdom zimowe "buty", z dobrym bieżnikiem. Jeżeli mamy opony wielosezonowe, wówczas warto sprawdzić (najlepiej u specjalisty), czy nadal gwarantują bezpieczeństwo. A to przecież jedna z najważniejszych części w pojazdach w zimowe dni. Dobra opona skraca drogę hamowania oraz zmniejsza ryzyko wpadnięcia w poślizg. 

Eugeniusz Tomala z WORD Katowice tłumaczy, że nawet opona wielosezonowa z dobrym bieżnikiem może nie być najlepszym pomysłem na dłuższe trasy. Lepiej wypada w jeździe krótkiej, po mieście. Jeżeli zimą planujemy jechać gdzieś dalej, wówczas powinniśmy przemyśleć założenie ogumienia z bieżnikiem zimowym. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3