Jak przygotować samochód na zimę? Opony [WIDEO]

Pexels gerd altmann 21694

Redakcja

21 listopada, 2022

Wielkimi krokami zbliża się zima. Dlatego warto przypomnieć sobie jak przygotować samochód na tę porę roku. Każdy właściciel samochodu osobowego lub ciężarowego powinien pamiętać o... oponach!

OPONY NA ZIMĘ:

Zima, czyli śliskie drogi, słaba widoczność i ryzyko awarii pojazdów. Dlatego warto przygotować się na tę porę roku. O czym należy pamiętać? A oczywiście o oponach. Najlepiej założyć naszym pojazdom zimowe "buty", z dobrym bieżnikiem. Jeżeli mamy opony wielosezonowe, wówczas warto sprawdzić (najlepiej u specjalisty), czy nadal gwarantują bezpieczeństwo. A to przecież jedna z najważniejszych części w pojazdach w zimowe dni. Dobra opona skraca drogę hamowania oraz zmniejsza ryzyko wpadnięcia w poślizg. 

Eugeniusz Tomala z WORD Katowice tłumaczy, że nawet opona wielosezonowa z dobrym bieżnikiem może nie być najlepszym pomysłem na dłuższe trasy. Lepiej wypada w jeździe krótkiej, po mieście. Jeżeli zimą planujemy jechać gdzieś dalej, wówczas powinniśmy przemyśleć założenie ogumienia z bieżnikiem zimowym. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 34.0µg/m3