Już dzisiaj Święta Wojna! Czyli GKS Katowice kontra Zagłębie Sosnowiec

Csm GKS Katowice fans 3ddecfe6ab 1

Redakcja

15 września, 2023

15 września 2023, godzina 20:30. To dla wielu sympatyków polskiej piłki przede wszystkim powrót Wielkich Derbów Śląska w Ekstraklasie, czyli mecz Górnik Zabrze - Ruch Chorzów. Ale w cieniu tego wydarzenia, o tej samej porze przy ul. Bukowej w Katowicach rozegra się Święta Wojna: mecz GieKSy z Zagłębiem Sosnowiec.

To hit 8. kolejki Fortuna 1 Ligi. Na stadionie w Katowicach spodziewany jest rekord frekwencji w tym sezonie. Spotkanie z wysokości trybun ma obejrzeć około 5 tysięcy kibiców, z czego prawie 500 sympatyków Zagłębia Sosnowiec.

Faworytem są gospodarze, którzy po 7 seriach gier zajmują 5. miejsce w tabeli z 14 punktami. Zagłębie Sosnowiec na razie bardzo nisko - tylko 5 punktów i 16. pozycja w tabeli. Ale takie mecze zawsze elektryzują i należy spodziewać się olbrzymiej walki piłkarzy po obu stronach. 

Sędzią głównym piątkowego meczu będzie Leszek Lewandowski z Zabrza. To 41. oficjalny mecz w historii ligowej rywalizacji drużyn. To 14 wygranych Zagłębia, 15 wygranych GieKSy i 11 remisów. Jak widać po statystyce, w historii Świętej Wojny walka jest od zawsze wyrównana i emocjonująca. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3