Konwencja Konfederacji w Spodku zagrożona? "Nie posiadamy podstaw do odmowy"

368221264 859556695737247 3252206218107029332 n 1
Kastelik

Szymon Kastelik

15 września, 2023

Czy konwencja Konfederacji w katowickim Spodku odbędzie się na 100 procent? Jak informuje nas operator obiektu, nie ma żadnych podstaw do odwołania wydarzenia. 

W czwartek informowaliśmy o petycji online, która powstała w sprawie dot. sprzeciwu wobec organizacji "Wielkiej Konwencji Konfederacji w Katowickim Spodku". Wydarzenie zaplanowane jest na 23 września. Petycja skierowana jest do władz miasta i spółki zarządzającej Spodkiem.

- My, mieszkańcy Katowic, którzy cenią szacunek dla drugiego człowieka i stanowczo walczą z wykluczeniem społecznym, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec planowanego wynajmu katowickiego Spodka w celu zorganizowania tzw. "Wielkiej Konwencji Konfederacji w Katowickim Spodku" w dniu 23.09.2023 - czytamy w opisie petycji.

- Wzorem Poznania, zwracamy się do Pana Prezydenta Katowic, Marcina Krupy, Urzędu Miasta Katowice oraz firmy zarządzającej PTWP Event Center Sp. z o.o. z gorącą prośbą o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu zatrzymanie organizacji tego spotkania partii politycznej, która publicznie nawołuje do nienawiści wobec drugiego człowieka - dodaje pomysłodawca petycji. Do podpisania petycji zachęcają m.in. śląskie struktury Lewicy i Razem.

Stadion w Poznaniu odwołał. Co zrobi Spodek?

W czwartek Sławomir Mentzen poinformował, że zarządca Enea Stadion w Poznaniu wypowiedział umowę na organizację wydarzenia Mentzen & Bosak Na Żywo, które miało odbyć się na parkingu przy stadionie. Ostatecznie spotkanie z liderami Konfederacji zostanie zorganizowane dzisiaj w Placu Wolności w Poznaniu.

Czy do podobnej sytuacji może dojść w przypadku katowickiej konwencji? Operatorem zarządzającym Spodkiem jest  PTWP Event Center Sp. z o.o. Wysłaliśmy zapytanie w sprawie petycji i ewentualnej możliwości odwołania konwencji. 

- Jako zarządca obiektów, MCK i Spodka, jesteśmy zobowiązani do zachowania otwartości wobec każdego organizatora wydarzeń, który działa zgodnie z obowiązującym prawem na terenie naszego kraju - informuje nas Marta Dobrzańska z Imago PR, która obsługuje biuro prasowe spółki PTWP. Według jej odpowiedzi konwencja Konfederacji nie jest zagrożona.

- Nie posiadamy podstaw ani uprawnień do odmowy udostępnienia przestrzeni dla wydarzeń, które spełniają kryteria określone w obowiązujących przepisach prawa - dodaje Dobrzańska.

Przypomnijmy, że już w tym roku Sławomir Mentzen zorganizował w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (które należy do PTWP) swój event biznesowy "Everest". 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3