Jednego popołudnia policjanci zatrzymali trzy osoby z narkotykami

Pexels kindel media 7667811

Redakcja

21 sierpnia, 2022

Czuje oko mundurowych oraz odpowiedni "teren" pozwolił ujawnić nielegalne substancje przy trzech osobach w Jastrzębiu-Zdroju. Policjanci zatrzymali 24-latkę oraz 52-letniego mężczyznę i 50-letnią kobietę. Cała trójka sama przyznała się do posiadania i dobrowolnie wydała narkotyki.

Policjanci nieustannie podejmują działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Nie zawsze są to widowiskowe akcje, w których zatrzymuje się dilerów z kilkoma kilogramami narkotyków, ale także czasem ich klientów, na przysłowiowej ulicy. Akcja jastrzębiskich policjantów rozpoczęła się na ulicy Śląskiej, gdzie wylegitymowali kobietę, co do której mieli podejrzenia, że może posiadać przy sobie środki narkotyczne. W trakcie legitymowania kobieta była coraz bardziej podenerwowana, na zadane pytanie, czy posiada przy sobie środki narkotyczne, dobrowolnie wydała narkotyki. 24-latka została zatrzymana, miała przy sobie 4,84 grama substancji psychoaktywnych.

Natomiast po godzinie 20:00 na ulicy Małopolskiej, policjanci zauważyli samochód, w którym znajdowały się cztery osoby, które na ich widok, energicznie rozglądały się we wszystkie strony. Stróże prawa postanowili sprawdzić powód tego podenerwowania. Także w tym przypadku, na zadanie pytanie policjantów, czy ma ktoś przy sobie środki zabronione, 52-letni mężczyzna i 50-letnia kobieta wydali dobrowolnie woreczki z zawartością środków narkotycznych. Oboje zostali zatrzymani, łącznie policjanci zabezpieczyli przy nich ponad 10 gramów środków zabronionych.

Śledczy przedstawili już zatrzymanym zarzut posiadania środków odurzających, teraz o ich dalszym losie zadecyduje jastrzębski sąd. Grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3