Jechał całą szerokością jezdni. Był pod wpływem narkotyku

Policja Śląska

Redakcja

30 stycznia, 2024

Dzielnicowy z Łaz wracając do domu, zauważył pojazd, który jechał całą szerokością jezdni. Mundurowy zareagował, gdy zobaczył jego niebezpieczne manewry na drodze. Okazało się, że kierowca nie tylko miał przy sobie środki odurzające, ale także znajdował się pod ich działaniem.

W minioną niedzielę po godzinie 22:00 patrol z Łaz otrzymał informację, że mercedesem może kierować nietrzeźwa osoba. 

Takie zgłoszenie przekazał łazowski dzielnicowy starszy sierżant Piotr Głąbik, który na wolnym wracając do domu, zauważył dziwnie jadący pojazd. Mercedes jechał całą szerokością jezdni - podała KPP w Zawierciu. 

Dzielnicowy nie zawahał się i po przekazaniu informacji, pojechał za „podejrzanym” kierowcą. Po chwili samochód zatrzymał się na parkingu przy zalewie Mitręga w Łazach. Starszy sierżant Głąbik wskazał pojazd przybyłemu na miejsce patrolowi.

Badanie stanu trzeźwości kierującego mercedesem wykazało, że jest trzeźwy. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili przy 37-latku susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że to marihuana. Mężczyzna zachowywał się nienaturalnie. Zabezpieczono do badań jego krew. Opinia toksykologiczna wykazała, że kierował on samochodem, będąc pod działaniem narkotyku - relacjonuje policja.

powiązane artykuły:

45 790641
Lokalne 13 grudnia, 2023

To był "strzał w dziesiątkę" policjantów z Jastrzębia-Zdroju. Zatrzymali do kontroli pojazd i się

pixabay.com
Lokalne 6 grudnia, 2023

35 latek poszukiwany listem gończym z narkotykami w kieszeni przyszedł do chorzowskiego k

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3