Jastrzębianin "sprzedawał" bilety na wydarzenia kulturalno-sportowe. Oszukał kilkadziesiąt osób

Sprzedawal fikcyjne bilety

Redakcja

14 czerwca 2024

27-latek w oferował w internecie sprzedaż biletów na koncerty, występy, festiwale, mecze piłki nożnej czy imprezy jeździeckie. W rzeczywistości takich wejściówek nigdy nie posiadał i nie planował ich nikomu wysyłać. W ten sposób oszukał 47 osób na kwotę blisko 13 000 złotych.

Mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zajęli się sprawą oszustw internetowych, dotyczących sprzedaży biletów na różne wydarzenia kulturalno-sportowe, wpadając na trop pewnego 27-latka.

Mężczyzna sprawdzał gdzie i w jakich terminach mają odbywać się popularne wydarzenia. W większości były to koncerty znanych gwiazd, występy, festiwale, mecze piłki nożnej czy np. imprezy jeździeckie. Następnie zamieszczał on ogłoszenia na znanym portalu społecznościowym o sprzedaży wejściówek w atrakcyjnych cenach. Osoby zainteresowane zakupem zapraszał do rozmowy na prywatnym czacie. Nabywcom podawał fałszywe dane oraz swój prawdziwy numer konta. Niczego nieświadomi kupujący płacili za przedmiot, który w rzeczywistości nie istniał - ustaliła policja. 

W lutym bieżącego roku jastrzębianin został już objęty policyjnym dozorem. Taki środek zapobiegawczy jednakże nie ostudził jego chęci zysku. 27-latek nadal oszukiwał, sprzedając fikcyjne bilety.

Policjanci dotarli do kolejnych 47 pokrzywdzonych osób, którzy łącznie stracili blisko 13 000 złotych - podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

Tym razem zebrany materiał dowodowy trafił do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju, który zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Zlotowki
Lokalne 4 czerwca 2023

25-letnia oszusta oferowała akcesoria dziecięce i zabawki, ale nie wysyłała towaru. Na jej trop w

42 734183
Lokalne 16 listopada 2022

Policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca Częstochowy, który oszukał kilkanaście osób na kwotę ponad

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3