Jakub Kiwior, czyli kolejna gwiazda reprezentacji z Tychów?

Kikwior

Redakcja

15 czerwca, 2022

Kolejna gwiazda reprezentacji Polski z Tychów? Czesław Michniewicz chwali Jakuba Kiwiora i nazywa go piłkarzem, którego kadra szukała od lat.

Za nami długie i bogate w mecze czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski prowadzonej przez Czesława Michniewicza. W czterech meczach Ligi Narodów Polska zdobyła cztery punkty (zwycięstwo z Walią, remis z Holandią i dwie przegrane z Belgią). Michniewicz dał szansę kilku debiutantom. W meczu z Holandią swój pierwszy mecz w dorosłej reprezentacji zagrał 22-letni Jakub Kiwior. Jego debiut eksperci uznali za udany. We wtorek, 14 czerwca Kiwior ponownie pojawił się na boisku w polskiej koszulce. Ponownie jego występ został oceniony pozytywnie. 

– Jakub Kiwior może być jednym z największych wygranych. Przyjeżdżał tu jako nieznany piłkarz, a swoją postawą z Holandią i dziś pokazał, że to może być zawodnik, którego szukamy od lat - powiedział po meczu z Belgią Czesław Michniewicz dla TVP.

Kiwior pochodzi z Tychów, gdzie też zaczynał swoją karierę. Jako junior dołączył do pierwszej drużyny GKS-u Tychy, ale nie zadebiutował w niej. Jego agent umożliwił mu przejście do akademii Anderlechtu. Swoją dorosłą karierę zaczął na słowackich boiskach. Rok temu Kiwiora kupiła włoska Spezia Calcio. Tyszanin rozegrał w Serie A 22 mecze i z miejsca został jednym z najważniejszych piłkarzy Spezii. 
 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3