Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami?

Jak zabezpieczyc dom przed wlamaniem

Redakcja

19 maja, 2023

Dom to bezpieczne miejsce dla każdego z jego domowników. Aby jednak tak było, należy go odpowiednio zabezpieczyć, ani obniżyć ryzyko włamania, a te – występuje zawsze. W grę wchodzą różne metody – alarmy, kamery, drzwi antywłamaniowe czy wysokiej jakości okna. O tym dziś. Jak odpowiednio zabezpieczyć swój dom? Sprawdź

Bezpieczny dom – skuteczne sposoby

W swoich domach czujemy się bezpiecznie, do momentu, w którym dochodzi do włamania. Włamywacze najczęściej włamują się przez drzwi i okna. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup drzwi antywłamaniowych oraz wysokiej jakości okien – https://oknoplast.com.pl/miasta_salony/rybnik/. W tym przypadku nie warto oszczędzać. Kupno tego rodzaju rzeczy to prawdziwa inwestycja w bezpieczny dom. Co więcej, dzięki temu, że są wykonane z wysokiej jakości materiałów, posłużą przez wiele długich lat, dzięki czemu wydatek prędzej czy później się zwróci.

Aby czuć się bezpiecznie we własnym domu, a także podczas nieobecności w nim, można zainstalować kamery. Dzięki nim będziemy mieli możliwość monitorować na bieżąco, co dzieje się w domu, a także przed nim. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników nowoczesnych rozwiązań, a te wśród właścicieli domów cieszą się ogromną popularnością. W wielu przypadkach wystarczy zainstalowanie aplikacji, aby móc śledzić sytuacje na bieżąco. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest również instalacja alarmu. Włączy się, gdy do domu wtargnie ktoś, kto nie zna kodu. W takiej sytuacji alarm włączy się w ciągu kilkunastu sekund. Jeśli zainwestujemy w inteligenty system alarmowy, gdy alarm włączy się, od razu dostaniemy powiadomienie w telefonie. To bardzo praktyczny sposób, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o bezpieczeństwo domu, nawet wtedy, gdy nas w nim nie będzie.

Jeśli chcemy zabezpieczyć dom przed niepowołanymi rękami tanim kosztem, możemy kupić np. lampki na czujnik ruchu. Będą zapalać się za każdym razem, gdy wyczują ruch. To bardzo proste rozwiązanie, jednak niezwykle skuteczne. Lampki rozstawić można w wielu miejscach przed domem. Dzięki lampkom przez okno od razu zobaczymy, że ktoś nieproszony porusza się po naszej posesji. Światło na pewno odstraszy włamywacza, który nie będzie wiedział, czy światło zapaliło się samoistnie, czy może zrobił to właściciel domu.

Zabezpiecz dom przed niepowołanymi rękami

Posiadanie własnego domu to prawdziwy przywilej, lecz także duża odpowiedzialność. Źle zabezpieczony dom narażony jest na kradzież i włamanie. Czasem wystarczy inwestycja rzędu kilkudziesięciu bądź kilkuset złotych, aby posiadać, chociażby podstawowe zabezpieczenie. Jak dodatkowo zabezpieczyć dom w sytuacji, w której zamierzamy wyjechać na dłuższy czas poza miejsce zamieszkania? O pomoc w pilnowaniu domu możemy poprosić zaprzyjaźnionych sąsiadów. Wystarczy, że będą doglądać domu i sprawdzać, czy w jego pobliżu nie poruszają się podejrzane osoby. Możemy także poprosić członka rodziny bądź przyjaciela o regularne wizyty w domu, chociażby raz dziennie.

Wpływ na bezpieczeństwo domu ma również nasza aktywność w social mediach. Jak to możliwe? Staraj się nie publikować nigdzie informacji o miejscu swojego zamieszkania. Nigdy nie wiesz, do kogo trafi ta informacja. Co więcej, nie warto także chwalić się nadchodzącymi wyjazdami, informując tym samym kilkaset osób, o swojej dłuższej nieobecności w domu. W tym przypadku nigdy nie mamy pewności, czy nikt nie wykorzysta tej informacji przeciwko nam. W końcu informacje, jakimi dzielimy się w internecie, nie trafiają wyłączenie do rodziny i przyjaciół, lecz także do wielu obcych nam osób, które niekoniecznie mogą mieć wobec nas dobre intencje.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3