Policja, SOK i Koleje Śląskie prowadziły działania profilaktyczne na przejazdach kolejowych

54 758761

Redakcja

19 maja, 2023

Policjanci pszczyńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei i przedstawicielami Kolei Śląskich prowadzili działania profilaktyczne na przejazdach kolejowych w Piasku i Pszczynie. Przechodnie, rowerzyści, a także kierowcy otrzymywali od mundurowych ulotki informacyjne i odblaski, a także wiele cennych rad na temat bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych.

Wczoraj (18.05.br.) policjanci z pszczyńskiej komendy i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz przedstawiciele Kolei Śląskich rozmawiali z kierującymi pojazdami, oraz pieszymi na temat zasad bezpiecznego przejeżdżania i przekraczania przejazdów kolejowych. Uczestnikom ruchu przekazywano też ulotki przypominające o właściwych, zgodnych z przepisami, zachowaniach na przejazdach kolejowych, gwarantujących bezpieczeństwo kierowców, przewożonych pasażerów oraz pieszych. Zadbano także o edukację najmłodszych w tym zakresie. W trakcie wspólnych działań mundurowi wręczali najmłodszym obywatelom specjalnie przygotowane broszury, książeczki, kolorowanki, odblaski, a także słodkości.

Koleje Śląskie-bezpieczny przejazd kolejowy

To kolejne już działania w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na skrzyżowaniach toru i drogi. Mundurowi liczą na to, że przekazane rady na długo pozostaną w pamięci rozmówców. Bezpieczeństwo na terenach kolejowych, szczególnie ostrożność podczas przekraczania przejazdu, jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Przed wjechaniem na tory jest on obowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.

powiązane artykuły:

KŚ foto
Lokalne 15 maja, 2023

W dniu 06.04.2023 Urząd Transportu Kolejowego opublikował coroczny raport podsumowujący punktualn

Przejazdkolejowy
Lokalne 14 kwietnia, 2023

Często dowiadujemy się o groźnych wypadkach na torach. Jednym z najbardziej newralgicznych miejsc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3