Anita Włodarczyk otworzyła wystawę „Królowa Sportu na Śląskim"

Awlodarczyk

Redakcja

19 maja, 2023

Na Stadionie Śląskim zwiedzający mogą obejrzeć wystawę „Królowa Sportu na Śląskim – wielkie wydarzenia lekkoatletyczne”. W uroczystym otwarciu udział wzięła nasza multimedalistka Anita Włodarczyk, która użyczyła stadionowi kilka swoich pamiątek. 

Przed Stadionem Śląskim prawdziwy maraton wielkich sportowych emocji związanych z lekkoatletyką. Memoriał Kusocińskiego, Memoriał Skolimowskiej i wisienka na torcie, czyli Drużynowe Mistrzostwa Europy rozgrywane w ramach Igrzysk Europejskich.

Aby podkreślić fakt, że Kocioł Czarownic to dom polskiej lekkoatletyki, 19 maja otwarta została wystawa Królowa Sportu na Śląskim – wielkie wydarzenia lekkoatletyczne”. Każdy chętny w pomieszczeniu muzealnym Stadionu Śląskiego może zobaczyć na własne oczy historię polskiej lekkoatletyki. W sali znajdziemy zarówno przedmioty związane z wydarzeniami zorganizowanymi w Kotle Czarownic, jak również osobiste pamiątki sportowców związanych z tym obiektem. Jedną z atrakcji są m.in. rzeczy przekazane przez Anitę Włodarczyk, która wzięła udział w otwarciu wystawy.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3