Jacek Jaworek "gwiazdą" na TikToku

Jacek jaworek_kim jest co zrobił?
Kastelik

Szymon Kastelik

28 grudnia 2022

Jacek Jaworek poszukiwany jest już od ponad 500 dni. Tymczasem coraz więcej ludzi żartuje z tego, co zrobił lub z faktu, że policja nadal nie wie, co stało się z jednym z najbardziej poszukiwanych osób. 

Mała i spokojna wieś Borowce. Nikt z mieszkańców nie spodziewał się, że w ich sąsiedztwie dojdzie do tragedii, o której będzie mówiła cała Polska. Jacek Jaworek wrócił z Niemiec do Polski. Zatrzymał się u swojego brata Janusza. Wszyscy wiedzieli, że pomiędzy nimi wybuchł konflikt. Jacek Jaworek często pił. Miał też broń, z której miał strzelać m.in. w lesie.

Co zrobił Jacek Jaworek?

10 lipca 2021 Justyna i Janusz oraz ich 17-letni syn zostali zamordowani. Zginęli w wyniku ran postrzałowych. Masakrę przeżył ich najmłodszy syn Gianni, który jest jedynym świadkiem tego zdarzenia. Głównym i jedynym podejrzanym w tej sprawie został brat zamordowanego, Jacek Jaworek. W momencie popełnienia przestępstwa mógł być pijany. Według jednej z wersji wydarzeń, wrócił do domu brata po północy. Mogło dojść do kolejnej kłótni, która zakończyła się strzelaniną. 

Tuż po dokonaniu zbrodni w poszukiwaniach podejrzanego uczestniczyło kilkuset policjantów. Przeszukano całą okolicę, jednak nie udało się odnaleźć Jacka Jaworka. Hipotezy? Samobójstwo lub ucieczka. Śledczy uważają, że Jacek Jaworek żyje i ukrywa się w Polsce lub za granicą. 

Do poszukiwań włączyły się europejskie organizacje: EUROPOL i ENFAST, czyli organizacja współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców. Rozpoczęły medialną akcję wymierzoną w najbardziej poszukiwanych na Starym Kontynencie. Powstała specjalna strona internetowa "Europe's Most Wanted Fugitives", na której znajduje się lista z 65-ma poszukiwanymi przez policję w Europie. Wśród nich jest Jacek Jaworek.

Kim jest Jacek Jaworek?

W sprawie Jacka Jaworka nie ma dużych postępów. Jednym z wątków w tej sprawie była tajemnicza paczka z zagranicy, która została dostarczona do lokalnego OSP na Jacka Jaworka. Adresatem była jedna z największych firm internetowych na świecie. Śledczy nie chcą ujawniać, co znajdowało się paczce. Podobnie jest z bronią, której użył morderca. Wiemy, że brat, bratowa i ich syn zostali trafieni 10 razy. W sumie podejrzany miał oddać kilkanaście strzałów.

Jacek Jaworek nadal jest poszukiwany. Policja wyznaczyła nagrodę pieniężną oraz przygotowała portrety progresywne, które ukazują jak może wyglądać poszukiwany po roku od dokonania brutalnego morderstwa. W ostatnich tygodniach prokuratura zwróciła się do kolegów ze Stanów Zjednoczonych z prośbą o zdobycie danych logowań Jaworka od jednej z gigantów internetowych.

Niestety nadal pojawiają się osoby, które wykorzystują tę tragedię do robienia sobie żartów. Wyśmiewają się w mediach społecznościowych z samego Jaworka, albo z policji. Na Facebooku działa m.in. strona "Codzienny status poszukiwań Jacka Jaworka", na której autor prawie codziennie przypomina ile dni trwają już poszukiwania mordercy i dodaje memy związane z Jaworkiem. Wcześniej (tuż po tragedii) w mediach społecznościowych powstało wiele fałszywych profili Jaworka. 

Jacek Jaworek jest też "popularny" na TikToku. Na tej platformie społecznościowej powstały dziesiątki "jego: profili i jeszcze więcej filmików, gdzie ludzie pośrednio lub bezpośrednio żartują z całej tej historii. Pojawił się nawet krótki trend, który miał wskazywać, że Jaworek to podróżnik i aktualnie przebywa w Sao Paulo.

powiązane artykuły:

35 712764 g
Lokalne 24 czerwca 2022

Wciąż prowadzone jest śledztwo w sprawie zabójstwa w lipcu 2021 r. trzech osób w Borowcach pod Częst

Csm csm csm podejrzany f3d112429a 77e53e939d 1 7ba54e0a70 2
Lokalne 3 stycznia 2022

Jacek Jaworek nadal nieuchwytny. Prawie pięć miesięcy temu zamordował trzech członków rodziny. Znala

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3