Inauguracja Silesia Convention Bureau, czyli śląskie stawia na turystykę biznesową

IMG 20230112 113706 1

Redakcja

12 stycznia, 2023

Konsorcjum Silesia Convention Bureau to nowy projekt, który ma na celu wypromowanie województwa śląskiego i umocnienie pozycji turystyki biznesowej w naszym regionie. W konsorcjum wspólnie działać będą podmioty turystyczne, hotelarskie, sportowe, a nawet naukowe. 

12 stycznia na Stadionie Śląskim odbyła się inauguracja konsorcjum Silesia Convention Bureau. Opiekę nad tym projektem sprawować będzie Śląska Organizacja Turystyczna.

- To jest bardzo ważny projekt. Z roku na rok działalność turystyczna na Śląsku rośnie. Celem jest uruchomienie projektów biznesowych - powiedział marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Silesia Convention Bureau ma połączyć cały potencjał turystyki biznesowej w województwie śląskich. W ramach konsorcjum współpracować ze sobą będą podmioty prywatne, publiczne, instytucje turystyczne i sportowe, jak również środowiska akademickie i biznesowe. Celem SCB jest m.in. potraktowania turystyki jako biznesu, wykorzystanie potencjału województwa i pokazanie światu, że nasz region jest atrakcyjnym miejscem do odpoczynku, biznesu i organizacji różnych wydarzeń.

- Silesia to projekt, który ma obejmować cały projekt, wszystkie marki turystyczne, podmioty gospodarcze, jakie tutaj są. Mamy nadzieję na wzmocnienie naszego kapitału i wykorzystanie go w biznesie. Połowa turystyki to biznes - dodał Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3