Początek prac zespołu ds. programu dla górnictwa - za tydzień w... Warszawie

Mid 20804047

Redakcja

4 sierpnia, 2020

Zespół z udziałem przedstawicieli rządu i związkowców, którego zadaniem będzie wypracowanie programu dla górnictwa węgla kamiennego, zainauguruje merytoryczne prace za tydzień w Warszawie - ustalono podczas wtorkowego spotkania związkowców z zarządem PGG i i przedstawicielami MAP.

Pracom zespołu ma przewodniczyć minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin.

Ustaliliśmy, że początek prac głównego zespołu, zajmującego się sektorem górnictwa węgla kamiennego oraz zmianami w tym sektorze i jego otoczeniu, odbędzie się w przyszły wtorek o godzinie 11 w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Temu zespołowi będzie przewodniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin

poinformował we wtorek w Katowicach wiceminister aktywów Maciej Małecki.

Dodał, że w pracach zespołu będą brali udział m.in. przedstawiciele central związkowych, zaś "dopraszani" będą naukowcy - eksperci uznani w branży górniczej.

Będziemy też dopraszali przedstawicieli ministerstw, których działalność i przygotowywane regulacje mają wpływ na sektor górniczy. Myślę tu szczególnie o ministrze klimatu, o pełnomocniku rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, o Krajowej Administracji Skarbowej czy Ministerstwie Rozwoju

dodał Małecki, wskazując, że spotkanie 11 sierpnia w Warszawie będzie jednocześnie początkiem merytorycznych prac nad programem dla górnictwa.

Podczas wtorkowego spotkania ze związkowcami w Katowicach, przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych i Polskiej Grupy Górniczej zaproponowali także powołanie mniejszych zespołów problemowych, które miałyby omawiać konkretne zagadnienia i rozwiązania. Związkowcy ocenili jednak, że prace tych zespołów powinny być pochodną uzgodnień i kierunków, wypracowanych najpierw na forum głównego zespołu, któremu ma przewodniczyć wicepremier Sasin.

Wiceminister Małecki ocenił, że w obecnej sytuacji górnictwa "ważny jest czas", jednak - jak zaznaczył - "ważne są też dobre rozwiązania, oparte o rzetelne podstawy ekonomiczne i realia, w których jesteśmy". (PAP)

Foto: PAP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 0.7µg/m3 PM2.5: 0.6µg/m3