Hulajnogą pod prąd na DTŚ [Zobacz nagranie]

Hulajnoga na dtś

Redakcja

18 kwietnia, 2023

W niedzielę wieczorem kierowcy poruszający się Drogową Trasą Średnicową zaczęli dzwonić na numer alarmowy, informując o kobiecie jadącej na hulajnodze elektrycznej pod prąd. W trybie pilnym wysłano we wskazany rejon radiowozy.

W niedzielę około godz. 21.30, po sygnałach otrzymanych od kierowców, policjanci pilnie udali się w na gliwicki odcinek Drogowej Trasy Średnicowej, gdzie kobieta miała poruszać się hulajnogą elektryczną pod prąd. 

-Kierująca nie reagowała na polecenia natychmiastowego zatrzymania. Tym samym stwarzała poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi - relacjonuje policja. 

Pas ruchu, którym poruszała się nietypowa użytkowniczka, zablokowano radiowozem z włączonymi "kogutami". Policjanci podjęli próbę pochwycenia kobiety, co nie okazało się łatwe, ani bezpieczne. 

-Kierująca porzuciła hulajnogę i zaczęła uciekać pieszo w stronę pasów szybkiego ruchu. Jej irracjonalne zachowanie zmusiło mundurowych do natychmiastowego siłowego zatrzymania uciekinierki. Dzięki temu nie doszło do tragedii drogowej- podała KMP w Gliwicach.


Kierująca hulajnogą okazała się mieszkanką jednego ze śląskich miast. Badania alkomatem wykazały, że była trzeźwa. Kobieta oświadczyła, że spóźniła się na ostatni pociąg i zastępczo postanowiła skorzystać w Gliwicach z hulajnogi miejskiej. Celem jej karkołomnej eskapady miał być Bytom.

45-latka złamała wiele przepisów ruchu drogowego. Policjanci z V komisariatu będą teraz wyjaśniać tę sprawę. Ważne jednak, że kierowcy byli czujni i zadzwonili na policję, a mundurowi błyskawicznie pojawili się na miejscu i zapobiegli tragedii.

powiązane artykuły:

Pilne
Wiadomości 7 lutego, 2023

Od rana na Drogowej Trasie Średnicowej występują spore utrudnienia. Na jezdni w kierunku Gliwic

Dtspiesi
Lokalne 11 stycznia, 2023

Trudno to skomentować. Piesi ubrani na czarno, w całkowitej ciemności, przechodzą przez jedną z n

Police 4261161 1280
20 października, 2022

Tragedia w Zabrzu. W środowy wieczór 19 października 16-letnia dziewczyna spadła z wiaduktu nad DTŚ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.4µg/m3 PM2.5: 12.5µg/m3