13 lat ukrywał się przed policją. Kryminalni "wyjęli go" z pojemnika na węgiel

42 753778

Redakcja

18 kwietnia 2023

Poszukiwany dwoma listami gończymi przez 13 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Cały czas zmieniał wygląd i miejsce pobytu. Wczoraj (17 kwietnia 2023) został zatrzymany przez częstochowską policję. 

64-latek był poszukiwany od 2010 roku m. in. dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Częstochowie i Oleśnie. Szukano go za przywłaszczenie mienia oraz oszustwo. Miał do odbycia zasądzone 4,5 roku więzienia. Jednak mężczyzna nie zamierzał podporządkować się wyrokowi sądowemu i zaczął się ukrywać. Zmienił wygląd i miejsce pobytu.

Sprawą zajmowali się policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Ustalili oni, że 64-latek może przebywać na terenie powiatu kłobuckiego.

-Stróże prawa wczoraj pojechali w okolice Wręczycy Wielkiej. W odpowiednim momencie przystąpili do działań i weszli do wytypowanego budynku. Jego mieszkańcy zapewniali, że nie ma z nimi 64-latka - relacjonuje częstochowska policja. 

Policjanci nie dali się jednak zwieźć i zaczęli przeszukanie pomieszczeń. 

Poszukiwany mężczyzna ukrył się w kotłowni w pojemniku przeznaczonym na węgiel. Śledczy pomogli mu wyjść, po czym na jego rękach zatrzasnęły się policyjne kajdanki. Teraz w więzieniu spędzi 4,5 roku.

powiązane artykuły:

zatrzymanie poszukiwanego
Lokalne 12 stycznia 2023

Akcja jak z filmu. 31-latek ukradł samochód z komisu, a następnie uciekał przed policją. Wszedł d

zatrzymanie poszukiwanego listem gończym
Lokalne 11 stycznia 2023

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta, który był poszukiwany

6t5456trew
Lokalne 6 września 2022

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3