Hit platformy Netflix z Sandlerem i Aniston powstał... w Rybniku!

Netflixrybnik

Redakcja

1 kwietnia 2023

Takie są fakty! Najnowszy hit filmowy platformy Netflix "Zabójcze Wesele" nakręcono m.in. w Rybniku! Twórcy filmu wykorzystali rybnicką Wieżę Eiffla!

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się zdjęcia, na których mogliśmy zobaczyć plan filmowy przy rybnickiej wieży Eiffla. Teraz już wiemy, co tam się działo!

"Zabójcze Wesele" to jeden z najnowszych hitów Netflix z gwiazdorską obsadą. W rolach głównych Adam Sandler i Jennifer Aniston. To komedia z akcją i wątkami kryminalnymi. Nick i Audrey Spitzowie (których grają Sandler i Aniston) zakładają własną agencję detektywistyczną.

Zajmują się sprawą porwania ich przyjaciela-miliardera, do którego doszło na weselu głównych bohaterów. Ślady prowadzą ich do Paryża. Jednak wiadomo, że nie łatwo nakręcić w stolicy Francji film z gwiazdami, a do tego wykorzystać słynną Wieżę Eiffla do scen kaskaderskich. Dlatego twórcy filmu postanowili poszukać alternatywnej lokalizacji.

Wybór padł na... Rybnik. Na rondzie „Niedobczyce-Paryż” w 2022 roku pojawiła się miniaturowa wersja paryskiego symbolu. Był to pomysł mieszkańców dzielnicy Niedobczyce, zgłoszony Budżetu Obywatelskiego. 

Netflix opublikował w sieci wideo z Dannym Bon'em, który był odpowiedzialny za wybór lokalizacji do filmu "Zabójcze Wesele".

- Aby przygotować sceny akcji z Wieżą Eiffla, musieliśmy znaleźć miejsce, które pozwoli Spitzom być sobą. Znaleźliśmy takie miejsce... wierzcie lub nie, w Rybniku. Była to idealna lokalizacja do nakręcenia niesamowitych scen kaskaderskich - opowiada Bon.

Netflix pokazał, jak za pomocą sztuczek filmowych, efektów 3D zmieniono rondo w Rybniku w samo serce Paryża. 

AKTUALIZACJA

Oczywiście był to żart Nerflixa na 1 kwietnia, ale trzeba przyznać, że platforma wraz z miastem Rybnik postarali się na medal. Ale może to jest jednak jakaś zapowiedź tego, że ujrzymy Rybnik w jakies wyjątkowej zagranicznej produkcji filmowej? Potencjał na pewno jest. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3