Hanysy kontra Gorole. Już w tę niedzielę pierwsza w historii wielka bitwa na... wędki!

IMG 20220819 WA0012

Redakcja

19 sierpnia, 2022

Już w najbliższą w niedzielę w Porębie k. Zawiercia odbędą się historyczne zawody podczas których rozstrzygnie się odwieczny spór pomiędzy Hanysami a Gorolami. Przedmiotem rozstrzygnięcia tej historycznej waśni będą... ryby. Kto wyciągnie wielkiego szczupaka, a kto pozostanie (z) leszczem? Nad zbiornikiem Poręba II śmiałkowie z dwóch drużyn "skrzyżują" swe wędki w walce o tytuł najlepszych wędkarzy.

Historyczne widowisko czeka nas już w tą niedzielę. W szranki bowiem staną Hanysy i Gorole, by stwierdzić kto jest lepszym wędkarzem. Jest to spór na najwyższym szczeblu, gdyż  kapitanem „Hanysów" został Marszałek Województwa, Jakub Chełstowski, a kapitanem Goroli - Przewodniczący Metropolii Kazimierz Karolczak. Zarzucą oni swoje wędki niedzielnym rankiem równo o godz. 7.00 i rywalizować będą w trzech kategoriach: łowienia na spławik batem, łowienia na na spławik wędką metodą odległościową oraz łowienia metodą gruntową. 

- Hobby wędkarskie ma w sobie „to coś", powód, dla którego tak wiele osób chwyta za wędkę i jest gotowa spędzić wiele godzin, wyczekując na rybę. Świat, w którym żyjemy, nieustannie pędzi i robi to coraz szybciej. Spędzanie wolnego czasu na łonie natury zawsze sprzyja odpoczynkowi i rozluźnieniu, bez względu na pogodę – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego, kapitan Drużyny Hanysów.

O wyjątkowości wydarzenia przekonuje także kapitan Drużyny Goroli: - Organizowanie tego typu wydarzeń ma niebagatelne znaczenie dla integracji mieszkańców całego naszego regionu, zwłaszcza gdy w luźniejszej i humorystycznej formule możemy wzajemnie zażartować z zaprzeszłych animozji oraz wspólnie spędzić czas, oddając się sportowym pasjom – mówił Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wśród uczestników swój udział zapowiedzieli także goście specjalni: senator Joanna Sekuła, poseł Mateusz Bochenek, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński czy burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dla zwycięzców zawodów przewidziano atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Partnerów: Województwo Śląskie, Metropolię GZM, Decathlon Polska i Instytut Publico, który zapewnił nagrody dla najlepszego młodego Hanysa i Gorola. Kto okaże się lepszy – Hanysy czy Gorole? Tego dowiemy się już w niedzielę 21 sierpnia, choć to wcale nie będzie w tym wydarzeniu najważniejsze. Jak podkreślają organizatorzy, liczy się przede wszystkim integracja, wspólnie spędzony czas i pozytywne emocje na łonie natury. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.7µg/m3 PM2.5: 52.5µg/m3