Ujecie na dolna stacje kolei linowej Szyndzielnia

Redakcja

19 sierpnia, 2022

Ponadkilometrowy odcinek rozbudowywanej alei Armii Krajowej nabiera ostatecznych kształtów, co oznacza, że już niedługo łatwiej będzie nam dostać się pod Szyndzielnie.

Zgodnie z planem postępują kolejne etapy robót w ramach rozbudowy górnego odcinka alei Armii Krajowej w Bielsku-Białej.

Trwająca od jesieni 2021 r. inwestycja dotyczy części alei pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila a dolną stacją kolei linowej Szyndzielnia.

Drogowcy zakończyli już budowę elementów inżynieryjnych, infrastruktury teletechnicznej i kanalizacyjnej. Gotowe są już także chodniki, zjazdy do posesji, odwodnienie oraz obwiednia placu pętli autobusowej. W ostatnich dniach zakończono także prace związane z utwardzeniem podbudowy z kruszyw, dzięki czemu ekipy mogły przystąpić do układania pierwszej, a od minionego wtorku kolejnej – wiążącej warstwy masy bitumicznej, na całej długości rozbudowywanego odcinka. 

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dokłada wszelkich starań, aby inwestycja, w tym zielonym zakątku Bielska-Białej, postępowała możliwie najszybciej, a turyści zmierzający w stronę Szyndzielni mogli szybko rozpocząć korzystanie z nowoczesnej i przyjaznej im infrastruktury drogowej”

zapewnia um Bielsko-Biała.

Warto dodać, że projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 13,5 mln złotych.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Ytr5tgfds

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3