Groził urzędnikom, policjantom oraz znęcał się nad matką

41 791661

Redakcja

21 grudnia, 2023

Znęcał się nad matką, groził siostrze. Do ośrodka pomocy społecznej wysłał list, w którym groził użyciem broni palnej. 37-latek trafił do aresztu. 

W ubiegłym tygodniu policjanci ze Strumienia zostali powiadomieni przez Ośrodek Pomocy Społecznej o liście, w którym grożono pracownikom pozbawienia życia. Autor napisał, że użyje broni palnej i zabije nie tylko pracowników ośrodka, ale również policjantów.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz sprawdzili wszystkie informacje dotyczące zdarzenia i podejrzewanego o przestępstwa mężczyzny. Policjanci ustalili, że sprawca znęcał się nad swoja matką oraz kierował groźby pozbawienia życia wobec siostry.

Podejrzanym był 37-leni mężczyzna. Został zatrzymany następnego dnia w Cieszynie, gdzie patrol zauważył go w rejonie Parku Regera. 

- Mężczyzna podczas zatrzymania nie stawiał oporu, nie posiadał też przy sobie niebezpiecznych narzędzi. Został doprowadzony do jednostki Policji i przesłuchany. Zgromadzony w tej sprawie przez policjantów materiał oraz zabezpieczone dowody pozwoliły na przedstawienie 37-latkowi pięciu zarzutów związanych z groźbami pozbawienia życia i naruszenia miru domowego - informuje cieszyńska policja.

Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Prokurator, mając na względzie ochronę pokrzywdzonych, zwrócił się do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o dwumiesięcznym areszcie tymczasowym. 

Za znęcanie się nad członkami rodziny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, z kolei za groźby karalne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3